Lenovo ThinkBook G2 laptop performansı oyunlarda düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

Last Antagonist

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo Lenovo ThinkBook G2 are Ryzen 5 4590U model işlemcili bir laptopum var. Entegre bir ekran kartı var ve bir oyun laptopu olmadığının farkındayım. 3-4 ay gibi bir süre önce termal macunu yenilettim ve format attım. Başta bir sorun yoktu az ısınıyordu ve FPS düşmesi girmiyordu. Fakat 1-2 ay geçtikten sonra FPS düşmesi girmeye başladı. Bir oyuna girdiğimde ilk 10-15 dakika akıcı bir şekilde 60FPS alıyorum. Düşük ayarlar, orta ayarlarda FPS sabit. Fakat bir süre sonra ani bir FPS düşmesi giriyor ve FPS 5-10 gibi bir seviyeye düşüp 10-15 saniye gibi bir süre böyle sürdükten sonra geri 60'a çıkıyor. 1-2 dakikada bir bu şekilde bir drop yaşıyorum. Isınmadan dolayı olabilir mi? 80-85 civarlarını pek aşmadan bu sorunu yaşıyorum. Termal macunu yenileteli de dediğim gibi öyle uzun bir süre olmadı. Bu sorunun çözümü nedir? Yine termal bakım mı yaptırmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Thermal throttling yaşıyorsun. İşlemcin ısınıyor ve soğutamadığı için frekans düşüyor ve sende bunu FPS düşmesi olarak görüyorsun. Kaliteli macun alıp kendin termal macun sürebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı