Lenovo Thinkpad L14 "MACHINE_CHECK_EXCEPTION" ve "CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT" hatası

İşletim sistemi
Windows 11

917382

Hectopat
Daha fazla  
Geçen ay bilgisayar açılmadığı için servise yollamıştım; anakart değiştirip, BIOS güncellemesi yapıp geri yolladılar. Ancak bilgisayar sürekli olarak "MACHINE_CHECK_EXCEPTION" ve "CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT" mavi ekran hatalarını veriyor. Minidump dosyası paylaşamıyorum çünkü yok. Bilgisayar hata bilgisi de toplayamıyor, yüzde 0'dan ileri gitmiyor. Temiz kurulum yaptım belki işe yarar diye o da sonuç vermedi. Tekrar servise göndermeyi düşünüyorum. Başka tavsiyeniz var mıdır?

Geçen ay bilgisayar açılmadığı için servise yollamıştım; anakart değiştirip, BIOS güncellemesi yapıp geri yolladılar. Ancak bilgisayar sürekli olarak "MACHINE_CHECK_EXCEPTION" ve "CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT" mavi ekran hatalarını veriyor. Minidump dosyası paylaşamıyorum çünkü yok. Bilgisayar hata bilgisi de toplayamıyor, yüzde 0'dan ileri gitmiyor. Temiz kurulum yaptım belki işe yarar diye o da sonuç vermedi. Tekrar servise göndermeyi düşünüyorum. Başka tavsiyeniz var mıdır?

RAM'lerden olabilir.

Son düzenleme:

Buradaki ayarları yap ama küçük bellek dökümü seçili olsun. Sonra mavi ekran alınca Minidump klasörünü tekrar kontrol et.

Buradaki ayarları yap ama küçük bellek dökümü seçili olsun. Sonra mavi ekran alınca Minidump klasörünü tekrar kontrol et.
Bu işlemi yaptım ancak mavi ekran aldıktan sonra hata bilgisi toplama işlemi ne kadar beklersem bekleyeyim %0'dan ileri gitmiyor. Ben de güç tuşuna basılı tutarak zorla kapatıyorum. RAM'lerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

İstersen sevise yolla donanımsal kontrol etsinler. İstersende tek tek donanım vs. testleri yapalım.
Eğer test edelim dersen mavi ekran verince net bir foto çekip paylaş.
Servise yolladım hocam, teşekkür ederim.

Servise yolladım, RAM'leri değiştirip yollamışlar. Bugün evden çıkarken LoL indirsin diye açık bıraktım ancak döndüğümde mavi ekran hatası vermiş vaziyette buldum. Hata bilgisi toplama yüzdeliği ise 0'dı. Güç tuşuna basılı tutarak zorla kapattım. Yine aynı hata kodu vardı ekranda da. Şimdi tekrar yollarsam 3. sefer gitmiş olacak. Bu hep böyle servise mi gidecek? Sıfırıyla değiştirmeleri için ne yapmam lazım?

Son düzenleme:
Dmp dosyası oluşmuyor mu ? Aynı hatadan 3.kez gidince değişim hakkın var diye biliyorum ama onu bir araştır. Mümkünse komple değişim iste.
Dmp dosyası oluşmuyor çünkü mavi ekrandayken zorla kapatıyorum kendisi yeniden başlatmıyor bilgisayarı. Herhangi bir hata bilgisi toplamıyor, yüzde 0'dan ileri gitmiyor mavi ekrandaki ilerleme.

Dosya Ekleri

• IMG_20230602_200625.jpg
    IMG_20230602_200625.jpg
    85,2 KB · Görüntüleme: 7

Yeni konular

Geri
Yukarı