Lenovo Thinkpad P1 gen 2 düşük FPS

Yusuf2005

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo Thinkpad P1 gen 2 laptopumda oyun oynuyordum. Birden pildeki yüksek performans seçeneği kayboldu, quick CPU gibi harici bir uygulamayla başka bir plan oluşturdum ancak FPS değerlerim hiç normal değil. Windows 11 kullanıyorum NVIDIA sürücüsünün yeni versiyonu bu soruna neden olmuş olabilir diye düşündüm. Eski bir versiyonu kurdum ancak sorunun devam ediyor. Bilgisayar bileşenleri NVIDIA Quadro T1000(4 GB) Intel i7_9750h(9.nesil) 16 GB RAM 500GB ve 1 TB SSD, ekran 60Hz, normal laptop ekranı. Valorant'ta ayarları yükseltince 110 FPS alıyorum ancak aynı bileşenlerdeki adam 350 FPS kadar alıyor. Ayrıca FPS değerim monitör Hz'den yüksek dahi olsa oyun akıcı olmuyor. Ciddi bir input lag var, bunlara çözüm olarak denediğim yöntemler; booster driver ile tüm sürücülerimi güncellemek, NVIDIA sürücümü eski versiyona getirmek, karpeskyden virüs taraması malwareden virüs taraması yaptım. Karpeskyda 33 virüs buldu, hepsini kaldırdım. Daha sonra malwarede 1 tane trojan buldu, onu da kaldırdım rootkitten şüphelendim. Beta malware rootkit taraması yaptım ve sorun çıkmadı. Şu an PC temiz ama FPS değerlerim çok düşük. Babam dosyaları olduğu için format atmamı istemiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyaları depolayıp temiz bir format galiba yapabileceğin en iyi şey. Kesinlikle bu yeni formatta driver booster vb. sürücüleri hazır yükleyen programlar kullanma, gerekli olan her şeyi orijinal sitesinden indirip kendin elle kur, daha sağlıklı olur.( win defender dışında da anti-virüs programı önermiyorum ) fps konusunda çok fazla yan faktör var, temiz bir format attıktan sonra eğer hala sıkıntı yaşıyor olursan donanımsal problemlerinin olabileceğini düşünmelisin.

Merhaba, Lenovo Thinkpad P1 gen 2 laptopumda oyun oynuyordum. Birden pildeki yüksek performans seçeneği kayboldu, quick CPU gibi harici bir uygulamayla başka bir plan oluşturdum ancak FPS değerlerim hiç normal değil. Windows 11 kullanıyorum NVIDIA sürücüsünün yeni versiyonu bu soruna neden olmuş olabilir diye düşündüm. Eski bir versiyonu kurdum ancak sorunun devam ediyor. Bilgisayar bileşenleri NVIDIA Quadro T1000(4 GB) Intel i7_9750h(9.nesil) 16 GB RAM 500GB ve 1 TB SSD, ekran 60Hz, normal laptop ekranı. Valorant'ta ayarları yükseltince 110 FPS alıyorum ancak aynı bileşenlerdeki adam 350 FPS kadar alıyor. Ayrıca FPS değerim monitör Hz'den yüksek dahi olsa oyun akıcı olmuyor. Ciddi bir input lag var, bunlara çözüm olarak denediğim yöntemler; booster driver ile tüm sürücülerimi güncellemek, NVIDIA sürücümü eski versiyona getirmek, karpeskyden virüs taraması malwareden virüs taraması yaptım. Karpeskyda 33 virüs buldu, hepsini kaldırdım. Daha sonra malwarede 1 tane trojan buldu, onu da kaldırdım rootkitten şüphelendim. Beta malware rootkit taraması yaptım ve sorun çıkmadı. Şu an PC temiz ama FPS değerlerim çok düşük. Babam dosyaları olduğu için format atmamı istemiyor.

Format at temiz kurulum yap FPS düzelir ancak yine 330 FPS alamazsın bahsettiğin videodaki adam masaüstü kullanıyor sen laptop laptaopta en fazla 150 alabilirsin galiba.

Format at temiz kurulum yap FPS düzelir ancak yin e 330 FPS alamazsın bahsettiğin videodaki adam masaüst kullanıyor sen laptop laptaopda en fazla 240 alabilirsin galiba.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bak burada adam laptoptan senin FPS değerine yakın alıyor bir de V-Sync açıksa bu ekranda laga sorun açar.

Format at temiz kurulum yap FPS düzelir ancak yin e 330 FPS alamazsın bahsettiğin videodaki adam masaüst kullanıyor sen laptop laptaopda en fazla 150 alabilirsin galiba.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bak burada adam laptoptan senin FPS ine yakın alıyor bir de V-Sync açıksa bu ekranda laga sorun açar.

Format at diyorum çünkü virüs sorunun var bir de antivirüs programlarına dikkat et performansı en çok onlar düşürür.

Ayrıca bende benzer Lenovo laptopla 110 FPS alıyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format at temiz kurulum yap FPS düzelir ancak yine 330 FPS alamazsın bahsettiğin videodaki adam masaüstü kullanıyor sen laptop laptaopta en fazla 150 alabilirsin galiba.

Bak burada adam laptoptan senin FPS değerine yakın alıyor bir de V-Sync açıksa bu ekranda laga sorun açar.

Format at diyorum çünkü virüs sorunun var bir de antivirüs programlarına dikkat et performansı en çok onlar düşürür.

Ayrıca bende benzer Lenovo laptopla 110 FPS alıyordu

@Yusuf Tuğra fps değerlerim daha yüksekti ama şimdi steam pubg yükledim ondada aynı sorun varmı kontrol edeceğim volarant işlemciye yüklenen bir oyun bu yüzden ekran kartı %100 verim alamıyor hiçbir zaman pubg yi deneyip sonuçları paylaşacağım tek çözüm format galiba eğer oda çalışmazsa umarım donanımsal bir sorun yoktur

@Yusuf Tuğra FPS değerlerim daha yüksekti ama şimdi Steam PUBG yükledim onda da aynı sorun var mı kontrol edeceğim Valorant işlemciye yüklenen bir oyun bu yüzden ekran kartı %100 verim alamıyor hiçbir zaman PUBG'yi deneyip sonuçları paylaşacağım tek çözüm format galiba eğer oda çalışmazsa umarım donanımsal bir sorun yoktur.

Donanımsal olduğunu sanmıyorun atabilirsen format at düzelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı