Lenovo U310 için SSD Önerisi

MuhammedSC

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Bilgisayarıma geçtiğimiz günlerde su dökerek klavye ve HDD'nin ömrüne son verdim maalesef. 😞 Evde bulunan 320GB HDD'yi takıp yeni Windows 10 kurduk ancak sistemin eskisinden çok daha yavaş olduğunu fark ettim. Kasanın 13.3" olmasından dolayı zaten taktığımız HDD tam sığmamıştı. Ben de boyutuna uygun SSD bulmayı düşündüm fakat bu konu hakkında bir bilgiye erişemedim. Aralarında yarı yarıya depolama farkı olmasına rağmen çok cüzi miktar fark olmasından dolayı şu 2 SSD'yi almayı düşünüyorum fakat bilgisayarıma uyum sağlayıp sağlayamadığı konusunda bilgim yok.

Ben teşekkür ederim.Kasayı açıp herhangi bir ölcümde bulundunuz mu ? Bilgisayarcıya Gittiniz mi bu konu ile alakalı ?
İlk bozulduğunda telaşla bilgisayarcıya gittim. Kendisi henüz kapağı açmadan 300TL, kapağı açıp içini incelerse 20TL ekstra ücret olduğunu belirtince sorunumla kendim ilgilendim. Çok ufak hesaplar söz konusu olduğu için ölçüm almadım, denemedim. Ama ölçüm olarak örnek vermek gerekirse standart laptop HDD'si milimetrik şekilde kapağın oturmasına engel oluyor diyebilirim.

Bir yakınımla bizzat kendimiz ölçerek vardığımız sonuç ;
Standart Laptop HDD'si : 1.0CM
Thin Laptop HDD'Sİ : 0.6CM (Kızağıyla 0.7CM)
2.5 SSD : 0.7CM
HDD ve klavye siparişini şuan veriyorum takınca konuyu güncellerim.
Sandisk SSD Plus 240 GB + Rengi tutmasada klavyesini değiştirdik. Sistemin kaderi değişti adeta. Ciddi hızlanma var. Şuan tek sorun bilgisayar kapanmıyor, uyku modunda kalıyor. 😕
Bilgisayarcı tarafından 2. el 500GB harddisk takılarak aynı işlem 320TL'ye mal olacaktı. Kendim hallederek 240GB SSD ile güncelleyerek 275TL'ye mal ettim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı