Lenovo U330 Touch SSD destekliyor mu ?

Mrjoeblack

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, Lenovo U330 SSD destekliyor mu ? Bir kaç forumda buradan bu bilgiye ulaşıldığı söylenmiş fakat ben anlayamadım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-02-17 at 21.11.38.jpeg
    WhatsApp Image 2020-02-17 at 21.11.38.jpeg
    410,4 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleyen: Moderatör:
Alt kapağı açmadan bunu bilemeyeceksin. M2 slot varsa hemen ram yuvasının üstünde olacak. Anakart revizyonuna göre ya vardır ya yoktur. Resimde ki donanım verisinde 3 PCIx slot var ama bu adresleme fiziksel olarak soket olup olmadığını açmadan söylemek imkansız.

Laptop'da M2 slot olup olmamasını merak etmiyorum, merak ettiğim harddisk yerine SATA SSD takabilecek miyiz ?

Sanırım cihaz SATA 3 doğru mu arkadaşlar ?

Serial ATA girişi olan her cihaz destekler, AIDA64 programından HDD'nizin detaylarını atabilir misiniz?
(SATA portu vardır fakat SATA III'mü diye)

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    26,5 KB · Görüntüleme: 61
Cihazınız SATA III, Bu arabirim 600mb/s bir hıza sahip ve SATA SSD lerdede Makul hızlar 550/5200mb/s ile çok güzel çalışıyor. Samsung ve sandisk lerde mavi ekran sorunu bazende yavaşlama sorunları yaşanıyor özellik ile notebooklarda...

SSD önerebilirseniz çok sevinirim.
Ne kadar bütçeniz var, genel olarak adı duyulmamış veya adı duyulmuş fakat dandik olarak duyulmuş (James Donkey gibi) firmalar dışında sıkıntı olmaz (SanDisk’inkilere iyi diyorlar, ben Kingston’i kullanıyorum ve öneririm, bütçeniz biraz yüksekse Samsung Evo’lar iyi ve uzun ömürlüler).

SSD önerebilirseniz çok sevinirim

En azından 256 veya 512gb almanız gerek 120gb alıpta yer sorunu yaşamamak lazım. Kapasite yüksek olunca markalarda fiyatlarda yükseliyor. Ama kingston, intel, James donkey, ADATA, Pioneer gibi markaları devamlı takıyorum müşterilerime. 100 lerce taktım bu markaları daha geri dönüş hiç almadım. Samsung ve sandisk lerde biraz sıkıntı yaşıyoruz özellikle laptop larda. En komiğide samsung laptopa samsung EVO serisi SSD taktığımızda makinanın devamlı mavi ekran vermesi çok traji komik oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı