Başarılı Kurulum Lenovo V130 15IKB OpenCore 10.15.4

Sistem:
  • Intel Core i5 7200U
  • 8 GB RAM
  • Intel HD 620
  • 500 GB HDD
Kurulum yapılan imaj
İmajı yazdırıp boot edildi. OpenCore ile önce macOS sonra Windows kurulumu gerektiği için disk izlencesinde tüm disk APFS olarak biçimlendirildi.
İnternetim biraz yavaş olduğu için kurulum aşaması biraz uzun sürdü 🙂
Kurulum sonrası her şey tamamdı fakat ses çalışmıyordu ve bu beklenen bir durumdu.
Ses için benim sisteme uygun olarak alcid=3 değeri eklendikten sonra ses problemi de giderilmiş oldu.
1.png

Hocam aynı sisteme sahibim. Clover ile mi, OpenCore ile mi önerirsiniz Catalina'yı? Yeniliği her zaman seven birisi olarak OpenCore merak ediyorum açıkçası. Ne farkı var Clover ile?

Ses tanıtma konusuna da baktım ama ALC 230 olan ses kartı modelimi bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
OpenCore yeni, bazı farklılıklar var ama elbette deneyebilirsin. Intel sistemler için OpenCore yada Clover kullanabilirsiniz.
Tercih sizin. ALC 230 için VodooHDA deneyebilirsin.

Config düzenlemek galiba Xcode ile oluyor. Videolar da gördüğüm kadarıyla. Orayı pek anlayamadım gibi. Hız açısından bir fark var mı ?
OpenCore yorumunuz nedir Intel için? Kullanılmalı mı?

Evet ama Windows üzerinden de düzenleyebilirsin.
OpenCore deneyebilirsin, kullanılabilir. Clover ile karşılaştırıldığında bazı eksiklikler olabilir ama yinede mümkünse denemeni öneririm. Problem yaşasanda tecrübe olur.

Evet ama Windows üzerinden de düzenleyebilirsin.
OpenCore deneyebilirsin, kullanılabilir. Clover ile karşılaştırıldığında bazı eksiklikler olabilir ama yinede mümkünse denemeni öneririm. Problem yaşasanda tecrübe olur.

Şu an tek disk Mojave olarak kullanıyorum. Windows kullanmıyorum artık. Ama denemeyi istiyorum açıkcası.

Geri
Yukarı