Lenovo V14 G2 fişe takılı olmasına rağmen sarjı azalıyor

frknkcr

Femtopat
Daha fazla  
Lenovo V14 G2 MX350 ekran kartlı modelini kullanıyorum, alalı çok olmadı. Şarj sorunu yaşıyorum CS:GO gibi harici ekran kartının devreye girdiği oyun ve uygulamalarda bilgisayar fişe takılı olmasına rağmen şarjı azalıyor. Aynı model laptop kullanan arkadaşlardan böyle bir sorun yaşayan var mı acaba ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
10-15Dk'da yüzde 1 azalıyor sürekli de düşüyor.

Evet orijinal şarj aleti. Sıfır aldım aralık ayında.

95 civarlarından düşüyor mu peki? Bir müddet pil koruması sebebiylen düşmesi normal ama tekrar yukseltmiyorsa adaptör yetersiz geliyordur.

Oyun için tasarlanmamış bir notebook. Sarj yetmiyor. Daha iyi bir sarj aleti alırsan bataryan hızlı bir şekilde ölür. İkici ucuda pislikli değnek. Bu şekilde kullan, yapacak bir şey yok.

Lenovo V14 G2 MX350 ekran kartlı modelini kullanıyorum, alalı çok olmadı. Şarj sorunu yaşıyorum CS:GO gibi harici ekran kartının devreye girdiği oyun ve uygulamalarda bilgisayar fişe takılı olmasına rağmen şarjı azalıyor. Aynı model laptop kullanan arkadaşlardan böyle bir sorun yaşayan var mı acaba ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Bataryayı korumak için şarj takılı ikende kullanıyor eskilerde deşarj olmadığından batarya şarj ömrü bitiyordu onu önlemek için...

Pil uyarısı verecek kadar düşüyor, ilk öyle fark ettim zaten oyun oynarken bir anda kritik pil uyarısı geldi ekrana.

Lenovo adaptörden kaçıyor bariz şekilde, bu durum Gaming modellerinde de var fakat onlarda değişim sağlıyorlar. Servise söylemeni öneririm, belki değişim sağlarlar.

Adaptörde bir sorun olabilir mi acaba ? yani üretirken adaptörün güç hesabı cihazın maksimum gereksinimine göre tasarlanmıyor mu ? 65w adaptörle geliyor cihaz, internetten kontrol ettim daha yüksek w adaptör yok bu cihaz için.

Bataryayı korumak için şarj takılı ikende kullanıyor eskilerde deşarj olmadığından batarya şarj ömrü bitiyordu onu önlemek için...
Normal mi yani

Geri
Yukarı