Lenovo V15-ADA AMD R3 3250U Alınır mı?

Bütçe
5300

Utku Akçay

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, günlük ve okul işlerimi karşılaması için laptop arıyorum ara sırada oyun oynayabilirim. Yüksek lisans yapıyorum daha çok sunum, tez, toplantı vb. için kullanacağım.
Bu model sizce iyi midir? Fiyatı beni biraz aşıyor ama bilemedim.

Bir de böyle bir ürün var ilkinden farkı 1366x768 olması ve 4gb ram olması, bu ürün alınıp üzerine ram eklesem olur mu sizce? Aralarında 1000 TL'den fazla fark var.

Veyahut 5k bantlarında daha iyi verim alırsın dediğiniz modeller var mıdır?

Lenovo V14-ADA AMD Ryzen 3 3250u modeline sahibim.
12 GB RAM (8 + 4 şeklinde.), 256 GB SSD, 1 TB HDD var. Oynayacağınız oyuna göre değişir performansı. Ben GTA V'i 40 - 45 FPS oynuyordum Windows 10'da. Windows 11'de performans artmıştı ve 50 FPS'lerde falan oynuyordum. Yani sunum vs. için zaten işinizi çok rahat görür. Fakat her oyunu oynayabileceğinizi düşünerek almayın derim.

12 GB RAM (8 + 4 şeklinde.), 256 GB SSD, 1 TB HDD var. Oynayacağınız oyuna göre değişir performansı. Ben GTA V'i 40 - 45 FPS oynuyordum Windows 10'da. Windows 11'de performans artmıştı ve 50 FPS'lerde falan oynuyordum. Yani sunum vs. için zaten işinizi çok rahat görür. Fakat her oyunu oynayabileceğinizi düşünerek almayın derim.
Yok hocam ya oynarsam GTA V, FM, FIFA, Minecraft, Subnautica, Life is Strange gibi oyunları oynarım oyun performansına baktım zaten GTA V dediğiniz gibi 40-45 FPS, elit oyunlardan RDR2 15-20 FPS, Cyberpunk 10-15 FPS zaten bu oyunları oynamam haklı olarak. Fakat bütçemi biraz aştığı için tedirginim, 4k civarı bir bütçem vardı fakat iyi bir şey bulamadım. Sizin model şuan 3800TL o da mantıklı fakat SSD yok bu fark yaratır bence, bir de 14 inç olması dezavantaj gibi.

Yok hocam ya oynarsam GTA V, FM, FIFA, Minecraft, Subnautica, Life is Strange gibi oyunları oynarım oyun performansına baktım zaten GTA V dediğiniz gibi 40-45 FPS, elit oyunlardan RDR2 15-20 FPS, Cyberpunk 10-15 FPS zaten bu oyunları oynamam haklı olarak. Fakat bütçemi biraz aştığı için tedirginim, 4K civarı bir bütçem vardı fakat iyi bir şey bulamadım. Sizin model şu an 3800TL o da mantıklı fakat SSD yok bu fark yaratır bence, bir de 14 inç olması dezavantaj gibi.

Benim açımdan 14 inç kötü durmuyor. Bilgisayar minimalist bir tasarıma sahip. Benim modelin 4 GB RAM ve 1 TB HDD halini alıp üstüne ekleme yapabilirsiniz. Ya da daha fazla araştırabilir, belki daha iyisini bulurum da diyebilirsiniz.

Birebir aynı cihaza sahibiz. Fivem 35 FPS civarı oynayarak bir çok role girdim. Sıkıntı çıkarmıyor alabilirsiniz. Ben 1 TB HDD ve 4GB RAM ile 2844 TL'ye aldım :) Yanına da 8 GB Corsair RAM ekledim o da 389 TL'idi. Eski PC için aldığım SSD'yi de sayarsam toplamda 3544 TL'ye geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı