Lenovo V15 G2 APU laptopta ekran kartı ayarları nasıl olmalı?

xbea

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
512 GB SAMSUNG SSD
Ryzen 7 5700U işlemcili Lenovo V15 cihaza sahibim. Şu anlık 8 GB RAM var ancak 1 haftaya 16 GB olarak güncelleyeceğim. İlk defa APU sistem kullanıyorum, açıkçası bu zamana kadar hep harici ekran kartı olan PC ya da dizüstü bilgisayar kullandım, bunu da iş gereği aldım şarjı ve APU olmasına rağmen içindeki işlemcinin gücünü beğendiğimden ancak şimdi arada oyun da oynayan biriyim. LoL genelde oynarım, arada belki VALORANT ama çok nadir, %90 LOL girerim. Şimdi ben bu arkadaşın AMD Radeon Grafik kısmından nasıl ayarlamam gerekir ki tam performans alayım? Birkaç ince ayar var gibi geldi bilemedim. 2 GB VRAM var diyor, mesela 16 GB RAM takınca bunu arttırabilir miyim? Bunun dışında en azından 120 FPS ve üstü alabilir miyim ince ayarlar ile? Bir de son olarak böyle görüntü yırtılması falan olmasını istemem, var mı bunun içinde bir ayarı? İlk defa AMD kullanıyorum işlemci tarafında ancak ekran kartı olarak çok ufakken daha ATI Radeon diye geçerken kullandığım için ayarları nasıl yapacağım bilmiyorum. Genelde Intel ve NVIDIA takımındaydım. İlk defa tamamen AMD sistem kullanıyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler, saygılar...

Cihaz link: https://www.hepsiburada.com/lenovo-v15-g2-alc-amd-ryzen-7-5700u-8-gb-512-gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-82kd0044tx-p-HBCV000030B4UP?magaza=Techburada

Not: Bir de aklıma geldi, bu ekran kartı acaba NVIDIA tarafında hangi ekran kartına denk acaba? Yani bilgim olmadığından soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam otomatik ayarlıyordu diye biliyorum GPU VRAM miktarını. 120 FPS'i bilemem ama Low ayarlarda 60-80 FPS'i geçersiniz muhtemelen testlerine bakmak lazım GPU'ya hkim değilim. Yanlış hatırlamıyor isem 1030 civarında bir gücü olması lazım.

Hocam otomatik ayarlıyordu diye biliyorum GPU VRAM miktarını. 120 FPS'i bilemem ama Low ayarlarda 60-80 FPS'i geçersiniz muhtemelen testlerine bakmak lazım GPU'ya hkim değilim. Yanlış hatırlamıyor isem 1030 civarında bir gücü olması lazım.
Anladım hocam teşekkür ederim, olsun bize 60 FPS de yeter takılmasın da sorun değil sonuçta gidip de GTA5 açacak değiliz alt tarafı LOL oynayacağım. Kodlama da RAM yetersiz geliyor bir tek onu da yükseltebilirsem benim için çok iyi olacak, cihaz işlemci zaten çok iyi 4.10 Ghz hızına rahatlıkla çıkabiliyor. Hoşuma gitti, belki ileride RAM gelince VRAM de arttırırım BİOS ile oluyormuş galiba BİOS izin verirse onu da 3 veya 4 yapsam yeterde artar fazlasıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı