Lenovo V15 G3 alınır mı?

Bütçe
14000
Hocam azıcık yukarıdan bakınca bile görünmüyor gibi oluyor.
Eki Görüntüle 2044572

Ben en son böyle kullanmaya karar verdim.
Yandaki monitöre göre hala fazla soluk, renksiz gibi ama olsun.
Sizin işlemci amd ayarlar biraz daha farklı. Intel'deki kontrast ayarı berbat, tam iyi oldu diyorum beyaz renkleri de bozuyor bir garip.

Sizin işlemci amd ayarlar biraz daha farklı. Intel'deki kontrast ayarı berbat, tam iyi oldu diyorum beyaz renkleri de bozuyor bir garip.
Hocam AMD'den bağımsız direkt Windows'un ayarlarından yaptım ben.
1701987016793.png

Burda bir sihirbaz çıkıyor, ayarlama yapılıyor. Ekrana yukardan bakın bunu yaparken, parlaklık pek fark etmiyor. Diğer türlü zaten güzel olmuyor.

Hocam AMD'den bağımsız direkt Windows'un ayarlarından yaptım ben.
Eki Görüntüle 2045050

Burda bir sihirbaz çıkıyor, ayarlama yapılıyor. Ekrana yukardan bakın bunu yaparken, parlaklık pek fark etmiyor. Diğer türlü zaten güzel olmuyor.
Bu ayarı da yapmıştım hocam ama ne yazık ki ekran yine de güzel durmuyor. Yazılımdan değil biraz ekrandan dolayı ama alışınca kötü durmuyor.

Hocam evet alışmak gerekiyor ama kötü ya. Üstten bakınca her yer dengeli ama konstrant zayıf geliyor. Alttan konstrant iyi ama üstler görünmüyor vs. Doygunluk da zayıf. Yazılımla anca bu kadar oluyor dediğiniz gibi.

Hocam gittim notebookcheck'in incelemelerine baktım. Onlar renkleri vs. de kalibre ediyorlar. Hazır profili attım ama nedense bende etkisi yanlış oldu.
1707073139573.png

Ekran benzer ama tam aynısı değil sanırım.

Sonra IPS panel bir laptopla yan yana koyup testler yaptım.
Konstrant ekranın alttan bakma açısını arttırıyor ama üstten renkleri bozuyor. Düz bakınca en güzel performans için böyle ayar yaptım. @Niksi hocam da böyle bir şeyler yapmıştı.
Renk kalibrelerine vs göre ekran sıcaklığının 5900K civarı olması lazım. Onu fark ettim. Ben gece ışığına geçtiği için gece zaten ellemiyorum. Ama bilginiz olsun.
1707073028481.png

Sizin bilgisayar Intel, arayüz farklı ama buna benzer ayarlar öneririm. Özellikle de doygunluk ekrana çok güzel renk veriyor.

Son düzenleme:
Hocam evet alışmak gerekiyor ama kötü ya. Üstten bakınca her yer dengeli ama konstrant zayıf geliyor. Alttan konstrant iyi ama üstler görünmüyor vs. doygunluk da zayıf. Yazılımla anca bu kadar oluyor dediğiniz gibi.

Hocam gittim notebookcheck'in incelemelerine baktım. Onlar renkleri vs. de kalibre ediyorlar. Hazır profili attım ama nedense bende etkisi yanlış oldu.
Eki Görüntüle 2107482

Ekran benzer ama tam aynısı değil sanırım.

Sonra IPS panel bir laptopla yan yana koyup testler yaptım.
Konstrant ekranın alttan bakma açısını arttırıyor ama üstten renkleri bozuyor. Düz bakınca en güzel performans için böyle ayar yaptım. @Niksi hocam da böyle bir şeyler yapmıştı.
renk kalibrelerine vs göre ekran sıcaklığının 5900k civarı olması lazım. Onu fark ettim. ben gece ışığına geçtiği için gece zaten ellemiyorum. Ama bilginiz olsun.
Eki Görüntüle 2107479
Sizin bilgisayar Intel, arayüz farklı ama buna benzer ayarlar öneririm. Özellikle de doygunluk ekrana çok güzel renk veriyor.

Açıkçası ben çok takmamaya başladım. Doygunlığu 135'te kullanıyorum o kadar. Benim kafa bu şekil çalışıyor.

images.png

Geri
Yukarı