Lenovo V15 GEN2 laptopa 4+4 GB vs 4+8 GB RAM

8 GB RAM üstü isteyen işlemlerde 8+4 daha iyi çalışır ama 8 GB'a kadar RAM'in yeterli olduğu işlemlerde 4+4 daha iyi çalışır. 8GB RAM yeterli gelmeyecekse mecbur 8 alacaksın zaten.

8 tavsiye ediyorum, fakat size kalmış. Laptop ile masaüstü arasında fark var, masaüstüne göre yapılan incelemeleri dikkate almayın. Anakarta entegre RAM'ler genel olarak birçok ekstra RAM ile uyumludurlar. Lenovo Samsung yongaları kullanıyor entegre RAM de. Bizzat 4 GB Samsung lehimize RAM'in yanına, 8 GB GSkill RAM alıp taktım. Sorunsuz. i5 8265U işlemci ile 12 GB RAM kullanıyorum.
Aklınızda bir fikir oluşturmak için yazdım.

8 tavsiye ediyorum, fakat size kalmış. Laptop ile masaüstü arasında fark var, masaüstüne göre yapılan incelemeleri dikkate almayın. Anakarta entegre RAM'ler genel olarak birçok ekstra RAM ile uyumludurlar. Lenovo Samsung yongaları kullanıyor entegre RAM de. Bizzat 4 GB Samsung lehimize RAM'in yanına, 8 GB GSkill RAM alıp taktım. Sorunsuz. i5 8265U işlemci ile 12 GB RAM kullanıyorum.
Aklınızda bir fikir oluşturmak için yazdım.
Anladım çok teşekkür ediyorum. Biraz daha düşünüp tekrardan satın alayım 8GB'ı :).
İptal etmiştim satın alımı. Şimdi paranın gelmesini bekleyeceğim.

Anladım çok teşekkür ediyorum. Biraz daha düşünüp tekrardan satın alayım 8 GB'ı :).
İptal etmiştim satın alımı. Şimdi paranın gelmesini bekleyeceğim.

Hocam ben şahsen şöyle düşünüyorum, fazla RAM alın uzun vade de kafanız rahat olsun. Windows daha iyi çalışır, kullanılabilir RAM miktarı fazla kalır cihaza. Bir daha yükseltme ile uğraşmazsiniz.

Geri
Yukarı