Lenovo V15 laptopta SSD yükseltme

alikokkk233

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba değerli forum üyeleri. Sizlere bir sorunumdan bahsetmek istiyorum. Lenovo V15 laptopa sahibim. Bu laptopumun 256 GB M.2 SSD depolama alanında sadece 20GB boş alan kaldı. Yükseltmek istiyorum lakin ne yapmalıyım yardımcı olun pls. 1TB M.2 SSD alsam şu anki takılı SSD'mdeki veriler, kurulu Windows VB. nasıl aktarılacak nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba değerli forum üyeleri. Sizlere bir sorunumdan bahsetmek istiyorum. Lenovo V15 laptopa sahibim. Bu laptopumun 256 GB M.2 SSD depolama alanında sadece 20GB boş alan kaldı. Yükseltmek istiyorum lakin ne yapmalıyım yardımcı olun pls. 1TB M.2 SSD alsam şu anki takılı SSD'mdeki veriler, kurulu Windows VB. nasıl aktarılacak nasıl bir yol izlemeliyim?

Garantisi varsa Lenovo desteğe bir sorun garanti bozuluyor mu diye. Sıkıntı çıkmasın. Veri aktarma konusunda M.2 portlu bir USB 3.0 cihazı alıp disk klonlama yapabilirsiniz. İşe yarıyabilir. Ya da veriyeri yedekleyip 0'dan Windows kurabilirsiniz.

Garantiyi bozmaz. Ben bu program ile hdd klon yapmıştırm ama ssd klon da yapılabilir. Youtube de rehber videoları vardır. Bakıp yapabilirsiniz. Öncelikle size m2 ssd kutusu lazım. M2 ssd' yi kutuya koyup kablo ile laptopa bağlayıp harici ssd gibi göstermeniz gerek. Sonrasını program halleder.

Garantiyi bozmaz. Ben bu program ile HDD klon yapmıştırm ama SSD klon da yapılabilir. YouTube'da rehber videoları vardır. Bakıp yapabilirsiniz. Öncelikle size M.2 SSD kutusu lazım. M.2 SSD'yi kutuya koyup kablo ile laptopa bağlayıp harici SSD gibi göstermeniz gerek. Sonrasını program halleder.

Dostum içindeki stokda gelen SSD'yi adamlara sormadan çıkarıyorsun. Bir nevi şöyle düşün. Cihaz halandaha adamların malı ama sen kullanıyorsun bozulunca da adam kendi malını tamir ediyor. Ama sen onlara ait olan parçayı çıkarıp kendininkini takarsan adam der ki benim kuyduğum parçayı değiştirdin senin ne haddine bozuyorum garantiyi. Ekleme olsaydı bozmaz diyebilirdim de değiştirme olunca bozulabilir diye düşünüyorum.

Dostum içindeki stokda gelen SSD'yi adamlara sormadan çıkarıyorsun. Bir nevi şöyle düşün. Cihaz halandaha adamların malı ama sen kullanıyorsun bozulunca da adam kendi malını tamir ediyor. Ama sen onlara ait olan parçayı çıkarıp kendininkini takarsan adam der ki benim kuyduğum parçayı değiştirdin senin ne haddine bozuyorum garantiyi. Ekleme olsaydı bozmaz diyebilirdim de değiştirme olunca bozulabilir diye düşünüyorum.
Farketmez.
Kaynak
Laptopa parçalarına zarar vermediğin sürece değişim, yükseltme, temizlik yapabilirsin.
1698136804659.png

Fark etmez.
Kaynak
Laptopa parçalarına zarar vermediğin sürece değişim, yükseltme, temizlik yapabilirsin.
Eki Görüntüle 1988113

RAM değişimini biliyordum da SSD değişimini bilmiyordum. Kendi cihazım da Lenovo V15, RAM'ı kendim yükselttim. Desteğe yazdığımda bende aynı cevabı almıştım. Bilgilendirdiğin için sağ ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı