Çözüldü Lenovo V330 15IKB yanlış BIOS güncellemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Scanlite

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
3070 - 5900HX - 32GB
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhabalar.
Bilgisayara format attıktan sonra Windows Update'teki yeni güncellemeleri alıyordum. Bunların yanında 5-6 tane de isteğe bağlı güncelleme sunulmuştu, onları da yükledim. Güncellemeler yüklendiği vakit bilgisayarı resetledim ve BIOS güncellemesi yaptığını gördüm. Durdurup kapatamadım. Hangi BIOS'u kurdu bilmiyorum fakat şu an laptopum bilgisayar çalıştığında başlangıçta gelen (Lenovo) logonun ötesine geçemiyor. Neler yapabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

PC: Lenovo V330 15IKB.
Sorunu çözdüm. İleride aynı problemi yaşayacak arkadaşlar için anlatayım: Lenovo bilgisayarda OneKey Recover tuşu oluyor, -Novo Button da deniliyor- kürdan sokup basabileceğiniz cinsten bir tuş. Oradan öncelikle "BIOS Setup" ayarını seçip ardından açılan ekrandan "Load Default Settings" yapın akabinde kaydedip bilgisayarı tekrar başlatın. Yine açılmazsa tekrar aynı butona basıyoruz ve bu sefer "System Recovery" seçeneğini seçiyoruz. Açılan sayfadan "Windows Başlangıç Onarımı" adlı seçeneği seçiyoruz. Sonrasında Windows, sisteme kurulan yanlış BIOS'u eskisiyle değiştiriyor ve sorun çözülüyor. En azından ben bu şekilde çözdüm. İyi forumlar.

Screenshot_2.jpg
Screenshot_1.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı