lenovo y4080 alınır mı

Play(GGE)

Hectopat
Daha fazla  
merhaba arkadaşlar ben hem oyunları kaldırcak hem de ekranı ufak ve full hd olsun istiyorum yutdışından getirteceğim vergi kısmını boşverin benim amerikan bi arkadaş var :D
Lenovo Y40-80 Laptop | 14" High-Performance Gaming Notebook PC | Lenovo US
700 dolar olanı almayı düşünüyorum çünkü onun i7 işlemcisi var içine 500gb ve 8gb sshd nin haricinde ssd takmayı düşünüyorum pek bilindik bi laptop olmadığı için takılabilir mi takılamaz mı bulamadım
yardımcı olursanız sevinirim. :)

Kesinlikle alınmaz.
Lenovo Y40-80'i bir süredir kullanıyorum. Bundan sonra almak isteyenler için yol gösterici olması için, genel olarak fikirlerimi söyleyeyim;

Makinedeki Problemler;
1- Ekran çerçevesi çok geniş kullanılmış. Bu genişliğe 14" 'ten daha büyük bir ekran sığabilirdi.
2- Ekran parlaklığı tam bir hayal kırıklığı. Diğer makineme (DELL N4120)'ye kıyasla %30 daha karanlık.
3- Klavye tuşları etrafındaki kırmızı kaplama, klavye ışığı varmış hissi veriyor, ancak klavye ışığı yok.
4- Klavyede geç cevap veren veya hiç cevap vermeyen tuşlar var. Space Bar, Tab, Sağ Shift kesinlikle aksıyor (Bu sorunu satıcının vitrinindeki diğer 3 makinede de denedim, hepsinde aynı sorun vardı).
5- Power düğmesi (hemen hemen 2 aylık makine) çok ciddi problemli.
6- Aynı Voltaj, Amper vs değerlerindeki başka şarj cihazlarını aynı performansla kullanamıyorsunuz. Sadece Lenovo'nun orijinal şarj cihazına ihtiyacınız var.

Makinedeki Olumlu Kısımlar;
1- Ram için DDR3L (1,35V) kullanıyor. Enerji tüketimine olumlu katkısı olduğunu düşünüyorum. DDR3 Ram'in makinede çalışmaması, DDR3L Ram'in Türkiye'de yaygınlığını bilmiyorum, yorumu size bırakıyorum.
2- Lenovo Utility uygulamasını yeterince başarılı buldum. Özellikle (ilk defa karşılaştığım) İç Toz Temizleme özelliğini sevdim.
3- Hızlı Şarj özelliği ve Pil Koruma özelliği güzel. (Gerçi pil kasanın içerisine gizlendiği için, alıştığımız şekilde çıkarılıp takılması mümkün değil ama..)
4- Kasa yeterince güçlü, ısınma söz konusu değil.
5- Dolby Ses'i yeterince güçlü.

Özetle söylemek gerekirse, yeni bir makine almam gerekse, kesinlikle Lenovo Y40-80 almam.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı