Lenovo Y410P, Y510P V3.05 BIOS Güncellemesi

Makaleler
36
Yer
Sakarya
Düzeltmeler:
Boot sorunu ve kurtarmadan sonra yaşanan boot sorunu düzeltildi.

Çıkış tarihi:
02.07.2014

Sürüm:
V3.05

Kurulum:
74cn44ww.exe çift tıklayıp yönergeleri izleyin.
Başlamadan önce batarya ve adaptörü bağlamayı unutmayın.

Uyarı:
İşlem devam ederken bilgisayarı kapatmayın, fişten çekmeyin.

İndirme bağlantısı:
Link

Merhaba. Y510p cihazım için Lenovo'nun sitesinden bahsini ettiğiniz bios'u kurduğumda bios bir daha açılmadı, sistem reset döngüsüne girdi. Yapabildiğim araştırma kadarıyla cihazımın bricked denilen duruma düştüğünü mü söyleyebiliriz acaba? Eski versiyonumu tekrar nasıl flash edebilirim? Yardımcı olabilir veya bir yol gösterebilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

"Bıos hiç açılmadı", "Sistem reset döngüsüne girdi"
Bu söyledikleriniz birbirlerine zıt durumlar.
Bıos'a girip default etmeniz gerekli. Save yapıp çıkın ve açılması lazım. Laptop modelinizden eminseniz verdiğim bıos doğru sürümdür. Eğer güncellerken bios güncelleme kurallarına uymadı iseniz bios çökmüştür ve bu durumda hiç açılmaz. Yani söylediklerinizin çeliştiği nokta burası çöktü ise bıos'a da girmez resette atmaz.

Videolu olarak sorununuzu baştan çekerseniz daha iyi anlatmış olursunuz. Bıos'a girmeyi deneyin. F8 ile bir işlem yapabiliyor musun kontrol edin.
Hocam kolay gelsin. Verdiğiniz link'i indirdim ama Error penceresi altında "BIOS version compare error !" hatasını alıyorum, yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kolay gelsin. Verdiğiniz link'i indirdim ama Error penceresi altında "BIOS version compare error !" hatasını alıyorum, yardımcı olur musunuz ?
Laptop modeliniz aynı olmayabilir. Aynı sürümü yüklüyor olabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı