Lenovo Y50-70 anakart yükseltmesi

PenguinyPS

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhabalar, yaklaşık 2 hafta önce Lenovo Y50-70 bilgisayarımda Assetto Corsa oynarken bir anda bilgisayar takıldı. Yaklaşık 2 3 gün yazılımsal bir sorun olduğunu düşünerek, format atarak ve temiz kurulum yaparak açmayı denedim ancak başaramadım. Sonunda pes edip tanıdığım bir servise götürdüm ve aradan geçen 4 gün sonra bana ekran kartının bozuk olduğunu, ekran kartı anakartla birleşik olduğu için de ekran kartı değişimi yapamayacağımızı söyledi. Eğer yetkili bir servise verirsem de en az 4500 lira gibi bir masraf çıkacağını, ayrıca bu parçanın Türkiye sınırları içerisinde bulunamayacağını da söyledi.

Vazgeçip servisten çıktım ve 1 haftalık bir araştırma sonrasında sonra sahibinden.com da anakartımdan buldum. Şimdi aklımda 2 soru var. Benim bilgisayarımda normalde GTX860M ekran kartı vardı ancak burası GTX960M içeren versiyonunu da satıyor. Eğer 960M içeren anakarttan alırsam bunu kendi bilgisayarıma uyumlu bir şekilde normal anakart takar gibi takabilir miyim? Yoksa GTX860M içeren anakartı alıp bilgisayarı sıfır haline çevirip o şekilde mi kullanmalıyım? Sonuç olarak bilgisayar kasası aynı olduğundan anakartı ilk haline çevirmek yerine 200 TL gibi küçük bir miktar ile hem tamir edip hem de biraz yükseltmiş olurum diye düşündüm.

Anakartın sahibinden.com linki.
Bu ise başka bir sitede satılan ve yaklaşık 2 kat daha pahalı olan bir ilan.

Bilgisayar özellikleri:
Lenovo Y50-70 (2015)
NVIDIA GTX 860M 4 GB
Intel i7 4710HQ.
16 GB RAM.

Yeni konular

Geri
Yukarı