Lenovo Y50 Laptop'un yavaş açılma ve donma sorunu var iade edebilir miyim?

aerodact

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, vatan şubesinden yaklaşık 15 gün önce lenovo y50 model notebook aldım. İlk geldiğimde kasarak açıldı. Donmalar ve takılmalar vardı. Umursamadan kullanmaya devam ettim. 1 TB SSHD'ye rağmen yaklaşık 50 saniyede açılıp 50 saniyede kapanıyor. Laptop 1-2 saat kullanımdan sonra zaten donmalar ve takılmalar artıyor. Son günlerde HDD kısmıdan belli aralıklarla cızırtılar gelmeye başladı. Öyle ki oynadığım oyunlarda da 1-2 saniye takılmalar olup sonra normale dönüyor. Şimdi sorum şu; ben bu ürünü iade edebilir miyim? VATAN şubesine gitsem nasıl yardımcı olabilirler? Başka bir ürünle değştirme hakkım var mı?
Servis bana kontroller 20-30 gün sürebilir dedi. Ben bu kadar beklemek istemiyorum. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo 6 ay süresince donanım arızasına garanti sunuyor değişim açısından. Fakat 20 30 gün bekleyemem diyorsan ürün değişimi yapamazsın. Lenovo müşteri temsilcilerini arayıp bilgi almanı öneririm. Onlara yollayacaksın ürünü. Arızalı olduğu kararı çıkarsa, değişim veya iade hakkı verirler sana , karar senin olur. Ürünü yollayacaksan Lenovo'ya, bir kağıda yaşadığın sorunu yazıp kutusuna koymanı öneririm. Anlattıktan sonra biraz sivri bir dille eleştirmeni öneririm. "Bu kadar para verdiğimiz bir üründe, böylesine basit hatalar görmek, markanız hakkındaki düşüncelerimi değiştirdi." gibisinden :)

lenovoy50 bendede var haytımda gördüğüm en boktan bilgisayar 3500 lira alıyorlar lol 30 20 fps bazen 2 fps allah belanızı versin lenovo sakın lenovo almayın oyun bilgisayarı istiyorsanız masaüst alın

Bendede Lenovoy50 var ben gayet memnunum fakat o donma sorunun bende 5 6 7 8 saniye civarlarında oluyor onlar ısındığı için
ısındığı için değil benim asus n550 vardı o soba gibi oluyordu lenovoy50 bok gibi kimsen kendini avutmasın

parası olan asus rog olmayan n 550

lenovoy50
fps
minecraft 20 30 40 50 60 değişir genelde 40 30 60
lol 30 fps
çok yavaş açılıyor
çok yavaş kapanıyor
şarja takmadığımız zamanlarda fps yukarıda verlen gibidir
laptop sürekli şarjda olursa bataryası bozulur

@Cüneyt Berkay Aksüt Ben de Lenovo alma gafletine düştüm maalesef. Tablet ile birlikte veriyorlardı Vatan Bilgisayar'da, bir şekilde kandım, aldandım. Ben de yeni bilgisayar alacaklara kesinlikle önermiyorum. Acer'in V Nitro serisi var Black Edition. 3000 TL fiyatı. Hem daha ucuz hem de kesinlikle ama kesinlikle Lenovo'dan daha stabil bir bilgisayar. Parası olan varsa da Asus ve MSI markasına yönelsin. Tekrarlıyorum, özelliklerine aldanıp kesinlikle almayın. Zaten kullandıkları her donanımsal parça göz boyamak için. 1 TB harddisk var ama 5400 rpm mesela. Wifi alıcısı b/g/n/ac ama en düşük modeli. 1x1 dbi anten var üzerinde. Diğer üst düzey gaming notebooklar çoktan 2x2 dbi olan üst modellere geçti bile. Dediğim gibi ben düştüm bu hataya KESİNLİKLE siz düşmeyin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı