Lenovo Y5070 Nvidia Güncel Driver Problemi!

Oğuz Serttaş

Hectopat
Daha fazla  
Evet beyler Lenovo y5070 Laptobum'a güncel driver yükleyince, oyuna girdikten 5-10 dakika sonra bilgisayarım kitleniyor hiçbir şekilde oynatamıyorum. 355.98 isimli sürümden yükseğini kurunca hep aynı olay oluyor, maalesef bir türlü çözemedim. Eski driver varken hiçbir problem yok ama ondan yüksek 3-4 tane driver var onları kurunca o kitlenme sorunu ile karşı karşıya kalıyorum. 355.98'deki yazılımsal bir olayı sanırım güncel driverlarda atlamışlar onun kanaatindeyim. Ekran kartım: NVİDİA GTX 860m herhangi bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediklerimi yapmazsan tabi devam eder. Hem dediklerimi yaptım diyorsun hem hala düzelmedi diyorsun. DDU yukarıda dediklerimi yapın. Sonra bu sürücüleri sırasına göre kurun.
https://downloadmirror.intel.com/25541/eng/win64_154012.exe
http://us.download.nvidia.com/Windows/359.00/359.00-notebook-win8-win7-64bit-international-whql.exe

Metin2 gibi tarihi geçmiş oyunları oynayıp sürücde problem bulursan bu senin bilgisizliğin olur haberin olsun. Güncel oyunları oynayıp sorun var mı kontrol edin. Win 8.1 yerine de En yakın zamanda Win 10'a geçin. Donanımsal bakımda yaptır.
Aygıt yöneticisinden TAP-Win32 Adapter V9 kaldır. Ayrıca virüsler de var.

Dostum yardımlarım için teşekkürler. Virüs var diyince windows 8.1 single language'ye geçtim orjinal keyim var. Fakat internette yalan yanlış Windows kurulumları var. O yüzden lisansli Windows 10'a geçiyorum, sağ alttaki simgeden yükseltmek istediğimde 80240031 numaralı hata kodunu alıyorum.

Microsoft'tan Mediacreation uygulamasını indirdim onla şimdi yükselt yaptım. Şuan iniyor senin verdiğin linkteki İntel vga sürücüsü hata veriyor. "Bu sistem yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor." diyor. O yüzden VGA sürücüsünü Lenovo support'tan indirdim oradan kurdum. Ardından NVidia sürücüsünü kurdum. Windows 10'a hatasız yükseltirse umarım problemlerim kökünden hallolur. Ayrıca Metin2'de sadece grafikler iç içe geçiyordu herhangi bir donma yaşamıyordum.

Güncel oyunlarda donma oluyordu Cs:go v.s ben bu bilgisayarı 8.1 UEFİ olarak aldım ve meraktan Windows 7 geçtim. Ve sistemin acayip kafası karıştı, geç açılmalar açılırken siyah ekran gelip gitmesi v.s yeniden Windows 8.1'e geçtiğimde eski performansı yoktu. Geç açılmalar yavaşlamalar 8.1'i UEFİ olarak kurmuştum tabi böyle giderse servise vereceğim. İlgin için teşekkürler dostum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı