Lenovo Y510p 59-415877 Notebook nasıldır?

CrossBench

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bu bilgisayar hakkında bazı sorularım var.
GT755M SLI 128Bit ekran kartı var ve ben bu ekran kartı hakkında hiç bilgi sahibi değilim.
Kısaca incelediğim kadarıyla 940m'den üstün bir kart olduğunu anladım. 2 GB'dan 2 tane ekran kartı takıp 4 GB ekran kartı var diye yazmışlar. 4 GB performansı vermez diye biliyorum. Optik sürücüsü yok bilgisayarda ama bu önemli değil benim için. Isınma sorunu olduğunuda okudum.

Öncelikle bu kartta GTA V gibi bir oyunda max. ayarlardaki performansım ne derece olur?
Ve bu bilgisayar genel olarak (ultra, high, medium ayarlarda) kaç yıl götürür piyasadaki oyunları?
Malzeme kalitesi nasıldır?
Isınma sorunu gerçekten sıkıntı çıkarır mı? (Çift ekran kartı var diye normal görenler var. Buna rağmen biraz fazla ısınıyor diyorlar.)
Isınınca performans düşüşü yaşanıyor diye bir yorumda gördüm.

• i7-4700MQ 2.40Ghz
  • 8GB
  • 1TB 8GB SSD
  • 4GB GT755M SLI 128Bit
  • 15.6 Full HD

Özellikler bu. Aşağıda da ürün linki var. 2.734 TL şuanki fiyatı. Vatanda 4.308 TL fiyatı. Buradaki sitede indirimde fakat yinede 2.734 TL eder mi bu ürün?

Lenovo Y510p 59-415877 Notebook

Bilgisayar konusunda seçimde sıkıntı çekiyorum ne yazıkki. Doğrudan bir bilgisayara 2.800, 2.900 civarı para çıkarıp veremiyorum. Bu parayı verebilmem için güzel bir indirimle bu fiyat aralığına düşmüş olması lazım. Kendime uygun bilgisayarı bulmaktada zorluk çekiyorum. Çünkü bu fiyatlara pek oluyor istediğimiz ürünler. ASUS X550JX-XX099D öneriyorlar fakat ekran FULL HD değil diye onada yanaşmıyorum. Fazla uzattım. Kısaca sizden istediğim bu bilgisayar hakkında bilgi vermeniz veya bu fiyatı geçmeyecek şekilde farklı ürünler önermeniz.
@Recep Baltaş bu bilgisayar için bir konunuzun yada videonuz olacağını düşünmüştüm. Sanırım yokmuş. Yine de bu ürün hakkında bilginiz varsa öğrenebilir miyim?

Herkese şimdiden teşekkür ederiyorum. ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dövizden dolayı ne yazık ki Türkiye'de fiyatlar tavan yapmış durumda ancak ürünün indirim fiyatı çok cazip duruyor Amazonda'ki fiyatı 1100 Euro üstünde şuan.Cihazda 4.nesil işlemci 8GB DDR3 RAM var ekran kartı GDDR5 2x128 bit ve 2x2048 GB değerlerinde ve 2012 2013 oyunları için 1.sınıf bir kart kalitesinde NVIDIA GeForce GT 755M SLI buradan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz ayrıca günümüz oyunlarından örnek GTA V oyununda medium High arası ayarlarda 50 60 FPS değerlerde oynayabilirsiniz ayrıca yurt dışından alışveriş yapma gibi bir ayrıcalığınız varsa yurt dışı laptop fiyatları Türkiye fiyatlarına bakış çok uygun olduğunu söyleyebilirim.

İstediğim cevaplar tam gelmiş değil aslında. :) Isınma sorunu büyük problem diyorlar. Düşündürücü bir sorun buda.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı