Lenovo Y510P GPU 70 derece normal mi?

Heutros

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar öncelikler herkese merhaba...

Bende bir masaüstü bilgisayar var, buna karşılık olarak Lenovo Y510P ve üste bir miktar nakit öneriyorlar... Bu cihazlarda ısınma sorunu, sli teknolojisinden dolayı kare atlama gibi sorunlar mevcut mu ? Ben masaüstü bilgisayarımı oyunlarda 50-60 derece sıcaklığa geldiği için satmak istiyorum ve bu sorunu bir türlü çözemiyorum, yardımcı olabilecek birisi varsa şayet cihazımı satmam kendisine de teşekkürlerimi borç bilirim...

-i5 4690k işlemci
-Msi gaming 5 anakart
-Msi r9 280 ekran kartı
-Corsair vengeance 1866mhz 4x2 RAM
-Cooler master nepton 120xl sıvı işlemci soğutucu
Bu soğutmaya rağmen işlemci 50-60 ekran kartı 70 derecelerde ısındığı için rahatsızlanıyorum. Sizce bu takas mantıklı mıdır?

İlginize teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Her sıvı soğutma kaliteli olmayabilir de, tam bilgim yok bu konularda. Ama alacağınız dizüstü çok daha yüksek sıcaklıklarda çalışacak.

Ortalama kaç derecelerde kıllanmaya başlamam gerekir? Bu bilgisayar ile Lenovo Y510P takas etmek mantıklı mıdır takasta ne kadar ek nakit almam doğru olur?

Masaüstüde işlemci ve ekran kartı 80 dereceye gelmezse dizüstünde işlemci 90'a gelmezse, ekran kartı 80'i geçmezse sıkıntı yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı