Lenovo Y510P ile FIFA 20 Oynanabilir mi?

Uzumaki

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Malum karantina günlerinde hem arkadaşlarımla hem de tek başıma eğlenerek oynayabileceğim bir oyun olan FIFA 20'yi an itibariyle -Origin Access sağ olsun- indirmekteyim. Oyunun demosunu denediğim zaman klasik normal maç olan santra modunda gayet akıcı bir şekilde defalarca oynayabildim. Bildiğiniz gibi Origin, oyunları indirme esnasında belirli bir seviyeye eriştiğinde deneme fırsatını bizlere sunabilmekte. Bu şekilde henüz %50'li rakamlardayken oynamaya çalıştığımda karşıma çok akıcı bir şekilde oynatan Volt'a modu (sokak futbolu) çıkmasına karşın, santra modunda çok kasmakta. Bu kasmayı çözünürlüğü en aşağılara getirdiğimde bile gideremediğimi de belirteyim. Acaba oyun tam olarak indiğinde bu kasma düzelebilir mi? Yani tam inmediği için mi böyle bir kasma sorunu yaşıyorum? Çok büyük FPS beklentilerim yok. 30 40 FPS'de bile oynamaya razıyım. Görüşlerinizi bekliyorum.

Sistemim kısaca;
i7-4700MQ.
NVIDIA GeForce GT 755M SLI.
8 GB RAM.
1TB HDD.

Oyunu kapayım settings bölümüne girin.Çözünürlük 1366*768 işleme kalitesi orta msaa kapalı kare hızını 60 a sabitleyip tekrar kontrol edin
Yorumunuz için teşekkür ederim. Hala daha hantal olmasına rağmen gözle görülür bir düzelme var. hem sizin söylediğiniz çözünürlüğü ve ayarları denedim hem de oyun şikayetimi belirttiğim sürede daha fazla inebildi. Download sırasında işlemcimin yorulması ve oyunun tam olarak inmeyişini de göze alırsak sanırım istediğim performansta oynayabileceğim.
Benim gibi Lenovo Y510P kullanan arkadaşlara bilgi olsun diye son durumu paylaşıyorum: 1080P'de Low ayarlarda 60 FPS'e sabitlediğim oyunu gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Sadece gol sevinçlerinde ve türevi animasyonlarda FPS 35 seviyelerine düşüyor. Ancak halihazırda bu sorunla PS4'te de karşılaşılabilmekte.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı