Başarılı Kurulum Lenovo Y510p Mac OS X 10.9.4/5 kurulum

Arkadaşlar, uzun uğraşlar sonucu makineme 10.9.5 kurmuş bulunmaktayım.
Öncelikle donanım;
  • İntel Core İ7 4700MQ
  • İntel HD Graphics 4600
  • Nvidia GT750M SLI (Çalışmıyor)
  • 8 Gb 1600 MHZ DDR3 Ram
  • İntel Wifi Kartı (modeli yazmaya gerek bile yok desteklemiyor :D)

Kurmak isteyenler olur diye birkaç ufak tüyo;
Ultrabay'ı sökünüz :D
İlk olarak bios'tan uefi ayarlarını yapıyoruz, vt-x ve deep s3 power gibisinden bir ayar var onu da enabled yapıyoruz, 3.05 bios'larda nvidia etkinleştirme-pasiflertirme ayarı var onu UMA Only yapıyoruz, bios ayarları bu kadar.
Kurulum tamamlandıktan sonraki başlatmada kesinlikle -x ile başlatmayın (ben x ile başlatıp kuruluma devam ettiğimde hiçbir kext kuramıyordum), "-v npci=2000 dart=0" komutları ile başlatın ve de inject edid ve inject intel'i işaretleyin yoksa makina reset atımaya başlıyor.
Kurulum tamamlanıp masaüstüne geldiğimde hd 4600 çalışıyordu ve de 1536 mb olarak gözüküyordu. Bunun için hiçbir ayar yapmadım, yalnız tek bir sorunum var. Sistem sadece usb bellek ile başlıyor, belleksiz başlatmak için clover dosyasını kopyalayıp gerekli yere yapıştırınca sistem açılmıyor ve de clover'in boot vs. ayarlarını kaydettiği config.plist dosyasını açıncada sistem başlamıyor, illa orjinal config dosyası gerekli.
Benim kurduğum sistem 10.9.4'dü nedense 10.9.5'i bir türlü boot edemedim, sürekli reset atıyordu. Sistemi 10.9.5'e app store'dan güncelledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, uzun uğraşlar sonucu makineme 10.9.5 kurmuş bulunmaktayım.
Öncelikle donanım;
  • İntel Core İ7 4700MQ
  • İntel HD Graphics 4600
  • Nvidia GT750M SLI (Çalışmıyor)
  • 8 Gb 1600 MHZ DDR3 Ram
  • İntel Wifi Kartı (modeli yazmaya gerek bile yok desteklemiyor :D)

Kurmak isteyenler olur diye birkaç ufak tüyo;
Ultrabay'ı sökünüz :D
İlk olarak bios'tan uefi ayarlarını yapıyoruz, vt-x ve deep s3 power gibisinden bir ayar var onu da enabled yapıyoruz, 3.05 bios'larda nvidia etkinleştirme-pasiflertirme ayarı var onu UMA Only yapıyoruz, bios ayarları bu kadar.
Kurulum tamamlandıktan sonraki başlatmada kesinlikle -x ile başlatmayın (ben x ile başlatıp kuruluma devam ettiğimde hiçbir kext kuramıyordum), "-v npci=2000 dart=0" komutları ile başlatın ve de inject edid ve inject intel'i işaretleyin yoksa makina reset atımaya başlıyor.
Kurulum tamamlanıp masaüstüne geldiğimde hd 4600 çalışıyordu ve de 1536 mb olarak gözüküyordu. Bunun için hiçbir ayar yapmadım, yalnız tek bir sorunum var. Sistem sadece usb bellek ile başlıyor, belleksiz başlatmak için clover dosyasını kopyalayıp gerekli yere yapıştırınca sistem açılmıyor ve de clover'in boot vs. ayarlarını kaydettiği config.plist dosyasını açıncada sistem başlamıyor, illa orjinal config dosyası gerekli.
Benim kurduğum sistem 10.9.4'dü nedense 10.9.5'i bir türlü boot edemedim, sürekli reset atıyordu. Sistemi 10.9.5'e app store'dan güncelledim.

Dostum ben de niresh 10.9 kurdum başarıyla, daha sonra app store dan 10.9.5 yükledim, restart ettim.
Ancak hangi komutu kullandıysam boot edemedim bir daha, sürekli reset atıyor. Ne yapmak lazım lazım?
sistemim:
Amd Fx 8350
Radeon 7950
Msi 970A-G46

bildiğim kadarıyla amd sistemler mavericksle uyumsuz.Amd bir sistemim olmadığı için yardımcı olamayacağım

Aşağıdaki sitede;
http://techinferno.com/lenovo-ibm/4...locked-bios-wlan-whitelist-mod-vbios-mod.html

WLAN card whitelist removed, any (hardware-wise compatible) card should now work
hidden BIOS menus unlocked
VBIOS tweaked for more performance and better tuning possibilities

ingilizce açıklamasıyla hackli bios yapmışlar. Yani bunu yükleyince başka wireless kartı takıp kullanılabiliyor. Ancak siteden biosu bir türlü indiremiyorum. Önce üyelik istedi indirirken daha sonra en az 5 mesajım olmalı sitede diye indirmeme izin vermedi. Rastgele her tarafa anlamlı ingilizce yazılar yazdım. 10'dan fazla mesajım var hala indiremiyorum.

Mac kurulu videolarını gördüm ancak bizdeki microsoftun wireless modeli hala uyumsuz. Bunu kullanıp deneyen varsa ya da linki indirebilen buradan paylaşabilir mi acaba?

merhaba ben de işlemcisi İ7-4700 mq olan msi ge60 2oe 293xtr laptop'uma 10.9.4'ü kurdum. Senin gibi ben de sadece usb'den başlatabiliyorum eğer bu sorunu çözdüysen paylaşabilir misin?

Arkadaşlar Mac Os 10.9.5 indirdim. Lenovo Z510 var bende.
-Core i7 4702MQ işlemci
-8 Gb ram
-120 GB Kingston Hyper X SSD
-Nvidia GT 740M Ekran kartı var.
Technopat sitesindeki her yöntemi denedim. Kurulum ekranını bir türlü geçmiyor resetleyip duruyor.

Ekran kartı kextlerini sildim. UEFI ayarını yaptım. Inject Intel seçeneğini kaldırıp Inject EDID seçiyorum ve komutları siliyorum (-v ncpi olanlar) Apple logosu geliyo biraz sonra resetliyor.

Komut kısmında her komutu farklı kombinasyonlar şeklinde denedim. Güvenli mod versiyonundan tutun kext ve cache önyüklemesiz açtım bi türlü yapamadım.

Z510 da farklı sürüm deneyen ya da kuran varmı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı