Başarılı Kurulum Lenovo Y510p Yosemite

Yayınlamış olduğunuz rehberinde desteği ve biraz kurcalama ile başarılı bir kurulum gerçekleştirmiş bulunmaktayım. 1-2 güne burada kısa bir rehber yayınlayacağım.
Teşekkürler Technopat...

• Model: Lenovo Y510P SLI 750M x 2
  • İşlemci: i7 4700 MQ
  • RAM: 8 GB 1600MHz
  • Ekran kartı: NVIDIA 750M SLI 4GB

Çalışan Donanım:
  • İntel 4600 :Oyun ve grafik programlarında gayet yeterli Test oyunu: F1 2013 - Test Prg: Photoshop
  • HDMI çıkış : Farklı bir harici ekranda denendi. Sadece görüntü testi yapıldı.
  • Bluetooth : Samsung ses sistemi üzerinden müzik dinlendi.
  • SSD 512 GB : Veri transferi ve boot ederken sorun yaşanmadı.
  • Hoparlör : Dahili hoparlör gayet düzgün çalıştı.
  • Ses çıkışı : İphone kulaklığı ile test edildi. Herhangi bir cızırdama görülmedi.
  • Mic : İphone kulaklığı ile test edildi. Gayet başarılı.
  • Ethernet : 100 mb internet kullanıcısıyım ortalama 98 mb almaktayım.
  • Lenovo Cam : Kasmadan görüntü alınmakta denenen program: skype
  • Touchpad :Çalışıyor gayet başarılı 2 parmak testleride yapıldı

Çalışmayan Donanım:
  • Wifi
  • NVIDIA ekran kartları

yosemite_kurulum.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye kardeşim öncelikle kolay gelsin. Kısaca özetleyeyim
boot Arguments satırına : slide=0 dart=0 darkwake=0 -gux_defer_usb2 kext-dev-mode=1 yaz ayrıca;
graphics bölümünde intel EDID ve Inject intel işaretle
kernel bölümünde ise Kernel PM patch işaretli kurulum başlayacaktır. Yine bir sorunla karşılaşırsan yazman yeterli.

@Silinen üye Özellikle senden ricam sorunlarla alakalı resim alman mümkün olursa sevinirim daha net cevaplar verebilirim.

https://www.technopat.net/sosyal/konu/os-x-10-10-yosemite-raw-İmajı.120024/
buradan gerekli dosyaları alabilirsin. Ayrıca rehber olarakta kullanabilirsin ben bugün buralardayım sorularına cevap vermeye çalışayım.

@Silinen üye Orada çok net anlatılıyor klavuzu okursan sıralamayı görecek ve indirmeleri yaparak yapman gerekenleride uygulayacaksın...
sonrasında benim verdiğim kodları girerek kuracaksın ardından ben yine kextler noktasında yardımcı olacağın sana.

teşekkürler eve geçince bakacağım kuruluma dosyayı indirdim.

@myilmazz
osx raw dosyasını indirdim. win32 disk imager ile 16GB lik usb 2.0 toshiba flash belleğe dosyayı yazdırdım. usb yi windows boş olarak görüyor. usb den boot etmeye
çalıştığımda ise an "operating system wasn't found..." hatası ile karşılaşıyorum. gerekli bios ayarlarını denildiği gibi yaptım. ne yapmam gerekir?

@myilmazz dediğiniz ayarları aynen yaptım. fakat intel edid yerini bulamadım. apple simgesi geldi. progressbar biraz dolduktan sonra resimdeki engel simgesi ile karşılaştım. yaptığım ayarlar aynen şöyle : slide=0 dart=0 darkwake=0 -gux_defer_usb2 kext-dev-mode=1 Kernel PM inject edid. intel edid i bulamadım. şimdi ne yapmam gerekiyor. teşekkürler.

Dosya Ekleri

• images.jpg
    images.jpg
    3,7 KB · Görüntüleme: 312
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı