Lenovo Y510P Nvidia Kernel Yanıt vermeyi kesti sorunu

quinkan

Hectopat
Yer
Çorlu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yaklaşık 2 hafta önce Lenovo y510p model bir dizüstü bilgisayar aldım. Bu gün ETS 2'ye başladım, diğer oyunlarda karşılaşmadığım bir sorunla karşılaştım. Bu sorunun sebebi nedir ve tavsiyeleriniz nelerdir?

Not: Driverlarım güncel.

bkz. ekran görüntüsü:

dnoqwx.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Güncel olmayan bir driver'ı kurmak daha farklı sorunlara gebe bırakmaz mı?

İntel ve nvidia ekran kartı sürüclerini sil. Ddu gibi bir programla temizlik yap.
Sonra ilk olarak intel'i sonrada nvidia ekran kartını güncelle.
Ek olarak bu hata pek hayra alamet değil.

Ah pardon ben yanlış anlamışım bu driverın güncel olmadığını. :)

Cihazımda İntel ekran kartı yok. SLI 2x GeForce GT755m var ve bu model için en güncel sürümün 337.88 olduğu yazıyor nvidia'nın sitesinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşin garip yanı sorunu sadece ETS 2 oynarken yaşamam 2 tane oyun bitirdim, ultra ayarlarda 1.5 saat crysis 3 oynadım hiç bir sorun yoktu.

Edit: Temiz kurulum yaparken bilgisayarı yeniden başlattığım için donanımı görmemiş. :D

şu an o beta driver'ı kuruyorum. Test sonuçlarımı ileteceğim.

sonuç: Birkaç yabancı siteden araştırma yaptım, insanlar grafikleri ultradan high'a düşürmelerini tavsiye etmişler birbirlerine. Ben de driver'ı güncelleyip grafikleri high'a çektim. yaklaşık 30 dakikadır sorun çıkmadı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı