Lenovo Y510p SLI Mac OS Mavericks Kurulumu

Daha önce rehberde de dediğimiz gibi ekran kartında takılmışsınız. Intel GPU Windows'ta devrede miydi ? Eğer devrede ise nVidia kartları kullanamazsınız, Kext'lerini silmeniz gerek:

Intel + nVidia Optimus Mavericks Kurulumu

@Recep Baltaş bey çok teşekkürler. Kurulumu Başarı ile gerçekleştirdim. 2. ekran kartı takılı değilken herşey sorunsuz çalıştı.
Ancak ikinci Nvidia 750m kartını taktığımda tekrardan intel 4600 HD de iptal oluyor. Clover Config'de Grafik ID'si ekli görünüyor.

Sürekli SLI katını çıkarıp takmadan, iki kart takılı iken Nvida'yı iptal edebilir miyiz?
Çünkü Windows 8 ikinci 750m ekran kartı takılı değilken birinci 750m ekran kartında da sorun yapıyor. SLI olduğu için windows 8 de intel 4600HD sürücüsü yüklü değil ve Optimus desteği yok. Sürekli tak çıkar yapmak istemiyorum, yoksa fazla dayanmaz bozulacak :(

Birde Kablosuz adaptörüm intel centrino wireless n 2230 internete nasıl bağlanabilirim. Wifi olmasa bile Ethernet kablosu ile bağlanabilirmiyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sorununu anlamadım. Çorba olmuş. BIOS'ta ayar varsa yap. Ama şunu diyebilirim sana: Mac hem Intel hem de nVidia'yı detsekler. Ama ikisini aynı anda desteklemez. İkisi de sistemde iken Intel çalışır sadece.

Kablosuz konusunda ise ya adaptör değişecek ya da USB Wireless adaptör alacaksın.

Ekran kartı sorununu anlamadım. Çorba olmuş. BIOS'ta ayar varsa yap. Ama şunu diyebilirim sana: Mac hem Intel hem de nVidia'yı detsekler. Ama ikisini aynı anda desteklemez. İkisi de sistemde iken Intel çalışır sadece.

Kablosuz konusunda ise ya adaptör değişecek ya da USB Wireless adaptör alacaksın.
BIOS ta ayar bulunmuyor. Kısıtlı BIOS
Ekrankartı konusu şu şekilde;

Laptopta 2 adet Nvidia 750m (SLI olarak çalışıyor) ekrankartı var. Bunlardan birisi DVD yuvasının olduğu yerde ve sökülebiliyor. (Laptopta DVD yok)
Ayrıca i7-4700MQ işlemci ile gelen intel 4600 HD ekran kartıda var. Ama bu SLI kartlar olduğundan dolayı windows ta kullanılmıyor.

Şimdi Mac OS kurulumunu gerçekleştirmek için 750m'lerden birisini söktüm. Sistemde 1 adet 750m ve intel 4600 HD kaldı.
Bu şekilde kurulum sorunsuz gerçekleşti. Nvidia sürücülerini sildik ve intel 4600 HD yi aktif hale getirdim.
Buraya kadar hiç bir sorun yok.

Asıl sorun söktüğüm ikinci Nvidia 750m kartı takınca başlıyor. Kartı takınca Mac OS de intel 4600 HD ekran kartını da tanımaz oluyor.
Windows'ta SLI kullanmaya devam ederek, Mac OS de bu ikinci 750m ekran kartının da tanınmasını nasıl engelleyebilirim.
Bu Nvidia 750m kartlar PCI Express x8 yolu üzerinde takılı görünüyor. Sonuç olarak MAC OS'de iki nvidia ekran kartı nasıl iptal edip intel 4600HD yi çalıştırabilir hale getirebiliriz.

Yardımcı olursanız çok sevinirim @Recep Baltaş bey.

Malesef Olmadı :( Bu PCI kanallarını nasıl iptal edebilirim. Clover da öyle bir seçenek yok mu?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı