Lenovo Y520 CS:GO FPS Drop

Daha fazla  
Lenovo Y520 kullanıcısıyım. Sistem özelliklerimi ekte gösterdim. Bu olay sadece CS:GO oynarken başıma geliyor. Oyun 280-300 FPS aralarında giderken 0.01 saniyelik FPS'im 30-50 civarlarına düşüyor ve çok anlık takılmalar oluyor. MSI Afterburner ile baktım. FPS düşüşü sırasında işlemciler 3500 civarında çalışmaya devam ediyor, herhangi bir düşüş olmuyor. Sorunu çözemedim bir türlü. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• SİSTEM.png
    SİSTEM.png
    268 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo Y520 kullanıcısıyım. Sistem özelliklerimi ekte gösterdim. Bu olay sadece CS:GO oynarken başıma geliyor. Oyun 280-300 FPS aralarında giderken 0.01 saniyelik FPS'im 30-50 civarlarına düşüyor ve çok anlık takılmalar oluyor. MSI Afterburner ile baktım. FPS düşüşü sırasında işlemciler 3500 civarında çalışmaya devam ediyor, herhangi bir düşüş olmuyor. Sorunu çözemedim bir türlü. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sürücüleriniz güncel mi işlemci darboğazı ile ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum Ram de gayet yeterli,ekran kartı sürücülerinizi güncel tutun birde Dx sürümü değiştirip deneyin ekran kartına yük bindirmek içinde ayarları yükseltin öyle deneyin.

Sürücülerim güncel , 1024x768 çözünürlükte oynuyorum oyunu eskiden gelen bir alışkanlık. Düşük çözünürlükte oynamam drop a sebep olabiliyor mu ?

Sürücülerim güncel , 1024x768 çözünürlükte oynuyorum oyunu eskiden gelen bir alışkanlık. Düşük çözünürlükte oynamam drop a sebep olabiliyor mu ?
Yükü ekran kartından işlemciye bindiriyor ise olabilir ayları yükseltip deneyi lütfen (göle ayarı yada keskinlik gibi şeyleri yükseltip de deneyebilirsiniz)

Sanırım sorunumu anladım. Afterburn log sessiondan baktığımda drop yaşadığım zaman GPU Sıcaklık Limiti devreye giriyor. Galiba laptop un içini iyice temizleyip termal macun tazelemem gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı