Lenovo Y520 Dizüstüye Harici Ekran Kartı Takılabilir Mi?

Harici ekran kartını geçtim, konu dışına çıkacağım ama lütfen o cihaza 5500TL vermeyin.
Thunderbolt 3 içeren cihaza takmak mümkün elbette ama düzgün bilgi bile vermemişler.
eGPU olarak takabilirsin ama kullanan çok insan yok.

Harici ekran kartını geçtim, konu dışına çıkacağım ama lütfen o cihaza 5500TL vermeyin.
Thunderbolt 3 içeren cihaza takmak mümkün elbette ama düzgün bilgi bile vermemişler.
eGPU olarak takabilirsin ama kullanan çok insan yok.
4850 liraya aldım geçen hafta. M2 SSD olanını. Evet bence de pahalı ama notebook yani. Keşke ucuz olsa da fazla para vermesek. Anti parantez, tekrar kampanyaya girerse ve piyasada daha üst düzey ekran kartlı seçenek yoksa alın. Ekran, tuşlar, ses, soğutma vs çok kaliteli. Ben performans gerektirecek oyun oynamıyorum zaten. Bunu ofis bilgisayarı gibi kullanıcam. Lakin içindeki işlemci çok güçlü. Yarın birgün ucuzlarsa bu harici ekran "istasyonları" GTX 1080 bile takılır. Çünkü işlemci baya iyi. Ha ben 1080 takmam da 1070 takarım, Vega takarım misal.

Ama dediğiniz gibi bu konularda pek bilgi bulunmuyor. Türkiye'de satılmamasının nedeni de, çok pahalı olmasının sebebi de belli.

Kimseye ucuz çözüm sunmak gibi bir dertleri yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı