Lenovo Y520 mouse takılıyken ekrana görüntü vermiyor

fusifu

Hectopat
2 gün önce Lenovo Y520 laptop satın aldım. FreeDOS olarak win10 kurulumunu tamamladım ve kullanmaya başlayınca bilgisayar kapandığında tekrar açılırken ekran gelmiyordu ama her şey çalışıyordu ardından her bağlantıyı çıkarıp açınca normal bir şekilde başlıyordu, deneme yanılma yoluyla sorunun ASUS Gladius Mouse yüzünden kaynaklandığını anladım.

Onu da yeni sipariş etmiştim 2 gün oldu şu an hala aynı durumda Mouse takılıyken ekrana görüntü geliyor ama lenovo yazısında kalıyor saatlerce kalıyor. Hatta sorunun ne olduğunu bilmiyorum başka Mouse denedim sıkıntı olmadı. Sorun Mouse diyip Mouse başka PC'de denedim onda da sorun olmadı yani ikiside ayrı ayrı stabil çalışıyor fakat iş beraber çalışmaya gelince PC başlarken bu sorunla karşılaşıyorum.

Not: Mouse PC açıldıktan sonra normal çalışıyor yazılımını indirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan ROG Armoury Driver indirin. İçinde Firmware 1.29 var. Firmware güncellemesi sonrasında sorun çözülmeli.

ROG Gladius Sürücüler & Araçlar | ROG - Republic Of Gamers | ASUS Türkiye

Çözülmezse laptopa BIOS güncellemesi yapın:

Products :: laptops and netbooks :: legion series :: legion y520 15ikbn :: downloads :: ds121057 contentdetail

Çok teşekkür ederim deneyeceğim. Bu arada mouse blunk versiyonunu satın aldım not for sale etiketi taşıyor. Bundan olma ihtimali var mı sizce?

Buradan ROG Armoury Driver indirin. İçinde Firmware 1.29 var. Firmware güncellemesi sonrasında sorun çözülmeli.

ROG Gladius Sürücüler & Araçlar | ROG - Republic Of Gamers | ASUS Türkiye

Çözülmezse laptopa BIOS güncellemesi yapın:

Products :: laptops and netbooks :: legion series :: legion y520 15ikbn :: downloads :: ds121057 contentdetail

Çok teşekkür ederim deneyeceğim. Bu arada mouse blunk versiyonunu satın aldım not for sale etiketi taşıyor. Bundan olma ihtimali var mı sizce?

Otomatik düzeltmenin azizliği BULK olcak :)
Muhtemelen dediğiniz gibidir şikayete rastlamadım mouse la ilgili araştırdığım kadarıyla.

Dediğiniz güncellemeleri yaptım hala aynı. BIOS ayarlarımda mı sıkıntı var bilmiyorum ama açılma ekranında takılı kalıyor bios ve mouse yazılımı güncel.

Bu durumda ürünü servise gönderebilirsiniz. BIOS ayarlarında belki xHCI veya EHCI Hand-Off ayarını değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Başka mouse takınca sorun olmuyor ve fareyi başka PC'de kullanınca da sorun olmuyor. Eski lenovo laptopumda sorunsuz çalışıyor. BIOS'um da dediğiniz seçenekler yok. USB legacy vardı disable yaptım değişmedi. Onun dışında AHCI olarak kullanıyorum aksi halde SSD'yi görmüyor. Sanırım Windows 10'u uefi olarak yüklemedim ondan olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı