Lenovo Y530 UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP hatası

İşletim sistemi
Windows 11
Daha fazla  
RAM
16 GB Samsung 2666 MHz
SSD veya HDD modeli
SSD: KBG30ZMT 128G TOSHIBA, HDD: WD10SPZX-24Z10
Ekran kartı
Nvidia Geforce GTX 1050Ti
İşlemci
i5-8300H
Merhaba iyi günler, son 3 veya 4 gündür Lost Ark adlı oyunu oynamaya çalışırken, oyunu başlattıktan sonra oyunun Client'i açılmadan bilgisayar donuyor hiçbir yere tıklayamıyorum ve bu hatayı alıyorum sebebini çözemedim. Her seferinde aynısı oluyor az önceki denemelerimin hepsi aynı. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
Minidump dosyalarım: minidump dosyaları
Başlangıç onarma yapayım dedim bir de problem olarak bu çıktı.
Bu da oyunu açarkenki durum, o ekrandayken oradan sonra Client açılmakta fakat benim orada donuyor ve mavi ekran veriyor: lost ark mavi ekran

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    557,9 KB · Görüntüleme: 25
  • 2.png
    2.png
    559,8 KB · Görüntüleme: 21
  • 3.png
    3.png
    556,4 KB · Görüntüleme: 21
  • 4.png
    4.png
    559,2 KB · Görüntüleme: 30
  • 5.png
    5.png
    557,7 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20220221_031304.jpg
    IMG_20220221_031304.jpg
    47,6 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Umarım donanımsal bir sorun değildir.
Ek olarak Intel Wi-Fi driverı güncelle.
Ekran kartıyla alakalı bir durum var. DDU ile sürücü sil, WHQL ibareli yeni sürücü yükle.

Umarım donanımsal bir sorun değildir.
Ek olarak Intel Wi-Fi driverı güncelle.
Ekran kartıyla alakalı bir durum var. DDU ile sürücü sil, WHQL ibareli yeni sürücü yükle.

DDU ile güvenli modda ekran kartımı kaldırdım ve daha sonrasında WHQL son sürücüyü normal modda kurulumunu yaptım, fakat bir değişiklik olmadı. Bugün de artık mavi ekran hatası almıyorum fakat oyun o paylaştığım videodaki gibi Client'e geçmeden kapanıyor artık. Durumu çözemedim.
İşletim sistemini Windows 10'dan 11'e yükseltmiştim belki bu problemdir bilmiyorum.
HD Tune Pro ile SSD mi ve HDD mi error scan yaptırdım bir şey çıkmadı da.

Son düzenleme:
DDU ile güvenli modda ekran kartımı kaldırdım ve daha sonrasında WHQL son sürücüyü normal modda kurulumunu yaptım, fakat bir değişiklik olmadı. Bugün de artık mavi ekran hatası almıyorum fakat oyun o paylaştığım videodaki gibi Client'e geçmeden kapanıyor artık. Durumu çözemedim.
İşletim sistemini Windows 10'dan 11'e yükseltmiştim belki bu problemdir bilmiyorum.
HD Tune Pro ile SSD mi ve HDD mi error scan yaptırdım bir şey çıkmadı da.
Oyunla alakalı bir sorun olabilir. Komple silip, temiz kurulum yapmak sorunu çözebilir.

Oyunla alakalı bir sorun olabilir. Komple silip, temiz kurulum yapmak sorunu çözebilir.

Son kez deneyeceğim onu da çünkü günde birkaç kez silip temiz kurulum yapıyorum denemelerim başarısız oldu. Bir defa son kez deneyeceğim en son Windows 10'a temiz kurulum formatlayacağım sanırım.

Son kez deneyeceğim onu da çünkü günde birkaç kez silip temiz kurulum yapıyorum denemelerim başarısız oldu. Bir defa son kez deneyeceğim en son Windows 10'a temiz kurulum formatlayacağım sanırım.
Dediklerimi yaptıktan sonra çözülmesi gerek. 1-2 gün gözlem yapalım.

Geri
Yukarı