Lenovo Y540 HDMI görüntü bulanık

Tisknogn

Kilopat
Daha fazla  
İyi sosyaller herkese. Elimde bir Lenovo Y540 laptop var. (1660 TI-i7 9750HF) 1-2 yıl önce elimde PS4 Pro vardı. Onu kullanırken görüntü muazzam olmasa da hatrı sayılır derecede iyiydi fakat şu an laptopu HDMI ile televizyona bağladığımda görüntü bu halde oluyor:

20200825_133712.jpg

20200825_133647.jpg

Telefonla yakından kötü çekmiş falan demeyin gerçekten görüntü bu halde, hele uzaklaşınca yazılar okunamaz oluyor. Yardımcı olabilecek kişilere şimdiden teşekkür ediyorum :)

TV menüsünde farklı seçenekler var mı? Görüntü modu olarak. Deneyebilirsiniz.

İyi sosyaller herkese. Elimde bir Lenovo Y540 laptop var. (1660 TI-i7 9750HF) 1-2 yıl önce elimde PS4 Pro vardı. Onu kullanırken görüntü muazzam olmasa da hatrı sayılır derecede iyiydi fakat şu an laptopu HDMI ile televizyona bağladığımda görüntü bu halde oluyor:

Eki Görüntüle 648179

Eki Görüntüle 648180

Telefonla yakından kötü çekmiş falan demeyin gerçekten görüntü bu halde, hele uzaklaşınca yazılar okunamaz oluyor. Yardımcı olabilecek kişilere şimdiden teşekkür ediyorum :)
Kablonuzla ilgili olabilir mi? Bir de televizyonunuzun görüntü ayarlarına bakar mısınız?

Çözünürlük ayarları nasıl? 1080P 60 Hz olarak deneyin.

Kablonuzla ilgili olabilir mi? Bir de televizyonunuzun görüntü ayarlarına bakar mısınız?
Televizyon görüntü ayarlarında sadece renk ve ışıklandırma tarzında ayarlar var ve onlar da pek bir şeyi etkilemedi maalesef. Kablo olayında pek bilgim yok, internette kablo bir şeyi etkilemez tarzında bir sürü yazı gördüm fakat dediğim gibi bilgim yok ama dizi kanallarında (kanal-d,star,fox,fx) görüntü kalitesi gayet düzgün.
Çözünürlük ayarları nasıl? 1080P 60 Hz olarak deneyin.
Çözünürlük ayarım dediğiniz şekilde. 1920x1080, 60Hz, Televizyon ayarında da 1080p olarak gösteriyor.

Kablo olarak uyumsuz olduğunu düşünmüyorum. PS4 ile kullandığınız kablo ise uyumludur. PS4 HDMI 1.4 versiyon kullanır. HDR desteği olanlar 2.0 kullanır. Ekran kartı sürücüsünü güncelleyin daha sonra deneyin.

Kablo olarak uyumsuz olduğunu düşünmüyorum. PS4 ile kullandığınız kablo ise uyumludur. PS4 HDMI 1.4 versiyon kullanır. HDR desteği olanlar 2.0 kullanır. Ekran kartı sürücüsünü güncelleyin daha sonra deneyin.
Evet bu kısım aklımdan çıkmış, sanırım ben ps4 ü kendi içinden çıkan hdmi kablosu ile kullanıyordum. Acaba kablo bu kadar farkeder mi kalite açısından?

TV girişi bozuk olabilir mi?
Evet bu kısım aklımdan çıkmış, sanırım ben ps4 ü kendi içinden çıkan hdmi kablosu ile kullanıyordum. Acaba kablo bu kadar farkeder mi kalite açısından?
O kadar fark etmez eğer kablo bozuk değilse.

Yeni konular

Geri
Yukarı