Lenovo Y570 bip sesi veriyor ve değişik semboller ile açılmıyor

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG STRIX Maximus XIII Hero
Intel i7 10700K
Asus ROG STRIX GeForce GTX1070 8GB OC
2x G.Skill RipjawsV 8GB 2800MHz DDR4 Ram
SAMSUNG 970 Evo Plus 500 GB
Kingston HyperX Savage 240 GB
Toshiba P300 3 TB
Asus ROG STRIX White 850W Power Supply
Thermaltake View 51 Snow ARGB
ASUS 24" MG248QR 1ms 144Hz
Merhaba arkadaşlar, elimde konu başlığında da belirttiğim gibi mevcut olan model dizüstü bilgisayarımı çalıştıramıyorum. Power tuşuna bastıktan sonra bip sesi verip ekteki görselde kalıyor ekran. Bu sorun nedir acaba bilgisi olan var mı? Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

1593940357877.png

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS corruption olabilir mi? Lenovo logosu gelmiyorsa bir ihtimal. RAM modüllerinin birini çıkarıp deneyin, Wi-Fi kartını çıkartıp deneyin CMOS pili çıkarıp deneyin.

BIOS corruption olabilir mi? Lenovo logosu gelmiyorsa bir ihtimal. RAM modüllerinin birini çıkarıp deneyin, Wi-Fi kartını çıkartıp deneyin CMOS pili çıkarıp deneyin.
BIOS corruption neyden kaynaklanıyor konu ile alakasız ama sormak istedim. Ve evet bir ihtimal BIOS corruption durumu oluşmuş olabilir.

Kesin bir şey söylemek mümkün değil ama bence, ısı dolayısıyla BIOS çipinin lehimlerinin gevşemesi veya güncelleme yaparken güç kesintisi sebep olabilir. Ama siz yine de bir önceki mesajımdaki adımları uygulayın.

Dostum RAM leri tek tek söküp denedim her iki slota takarak. Wi-Fi kartını da söküp denedim ama sonuc gene aynı. Pilin girişini bulamadım, arka kapağı komple sökmem gerek sanırım. Şimdi onu söküp tekrar deneyeceğim.
Bu arada herhangi bir BIOS güncellemesi falan yapmadım, sadece harddiski söküp taktım bu hale geldi.

Dostum RAM leri tek tek söküp denedim her iki slota takarak. Wi-Fi kartını da söküp denedim ama sonuc gene aynı. Pilin girişini bulamadım, arka kapağı komple sökmem gerek sanırım. Şimdi onu söküp tekrar deneyeceğim.
Bu arada herhangi bir BIOS güncellemesi falan yapmadım, sadece harddiski söküp taktım bu hale geldi.

Harddisk takılı değilken Lenovo logosuna veya BIOS'a ulaşabiliyor musun ?

Harddisk takılı değilken Lenovo logosuna veya BIOS'a ulaşabiliyor musun ?
Harddisk takılıyken de Lenovo logosu geliyor takılı değilken de. Msata da takılı olan ssd yi sökemedim vidasının başı sıyırmış. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştım ne yaptıysam nafile.

mSATA girişi olduğunu bilmiyordum hocam. Her parçaları orijinal ise eğer belki BIOS reflashlanması gerekebilir.
İyi geceler dostum, uzun uğraşlar sonucunda mSATA'da takılı olan SSD'yi söktüm ve tahmin ettiğim gibi düzeldi bilgisayar. Sanırım SSD bozulmuş. En azından BIOS'u sağlam hala. :) Verdiğin cevaplar için de ayrıca teşekkür ederim.

Geri
Yukarı