Lenovo Y570 laptopa eGPU takılır mı?

AssassinFurkan

Kilopat
Daha fazla  
i7 2670QM işlemci.
6 GB RAM.
GT555M ekran kartı.

Artan laptop fiyatlarından sonra yeni keşfettiğim eGPU sistemini kendi cihazıma uygulayabilir miyim? Uygulanabilirse sizce ne kadar mantıklı olur şu anki sistemimde SSD sayesinde yazılım programlarımda sorun yaşamıyorum ama oyun konusunda geri kalan bir sistem. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

i7 2670QM işlemci.
6 GB RAM.
GT555M ekran kartı.

Artan laptop fiyatlarından sonra yeni keşfettiğim eGPU sistemini kendi cihazıma uygulayabilir miyim? Uygulanabilirse sizce ne kadar mantıklı olur şu anki sistemimde SSD sayesinde yazılım programlarımda sorun yaşamıyorum ama oyun konusunda geri kalan bir sistem. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

İyi bir GPU'ya darboğaz yapar işlemcin bir de GPU'da %20 falan bir kayıp oluyor.

Thunderbolt ya da mini PCI-e girişi varsa neden takılmasın?
Wifiden vazgeçersem var.
İyi bir GPU'ya darboğaz yapar işlemcin bir de GPU'da %20 falan bir kayıp oluyor.
Çözünürlüğü arttırarak darboğazı engelleyebilir miyiz acaba.
750 TI/GT 1030/RX 550 takmak mantıklı olur. Hangi eGPU aparatını kullanacaksınız? PSU olarak VX Plus 400 seçilebilir.
Bu konuyu yeni araştırmaktayım en doğrusu ne olur bilmiyorum şuan.
960 gibi kartlar darbogaz yapmaz ama o PSU ekran kartı masrafına değmez.
Şuan için bir Laptop almam mümkün degil alınabilecek bir laptop suan 8k civarlarında amacım daha dusuk bi masrafla beni 1 yil kadar rahatlıkla (çok büyük grafik fps beklentim yok) oyun oynatacak bir sistem.

eGPU için bir bütçe ayırmanız gerek. WI-FI zaten gidecek. Şu ikiliye bakabilirsiniz. Darboğaz o kadar korkulacak bir şey değil zaten işlemciniz de çok kötü değil.

eGPU için bir bütçe ayırmanız gerek. Wi-Fi zaten gidecek. Şu ikiliye bakabilirsiniz. Darboğaz o kadar korkulacak bir şey değil zaten işlemciniz de çok kötü değil.

Bu sitede daha uyguna buldum. Aklıma yatıyor laptop alana kadar idare edecek ve satmak istediğimde bunları rahatlıkla satabilirim. Ekran kartı önerdiklerinden hangisi sence daha mantıklı amacim oyun oynamak.

Yeni konular

Geri
Yukarı