Çözüldü Lenovo Z500 kaç GB RAM destekliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Evet sonra tekrar bakım atarım ama ayrın büyük ihtimal atarım akşam peki hocam bunları alıp termal macunu değiştirirse eskisinden ne kadar iyi olur ve bilgisayarda 2 adet ekran kartı var NVIDIA ve Intel oyunlarda hangisinin kuladığını ayarlayabiliymuuz @Artoria Pendragon.

16 GB istiyorsanız evet ve anakartın dediğiniz olduğuna eminseniz.

Oyunları NVIDIA ekran kartıyla başlat diye bir ayar olması lazım, o sekilde yapabilirsiniz. Termal anlamda throtthle a dusup sıcaklıktan dolayı guc kısmıyorsa etkisi olmaz, RAM'de sistemi daha da hızlandırır zaten Dual channel olarak kullanıyormussunuz performans acısından pek oynama olmaz yani.

Oyunları NVIDIA ekran kartıyla başlat diye bir ayar olması lazım, o sekilde yapabilirsiniz. Termal anlamda throtthle a dusup sıcaklıktan dolayı guc kısmıyorsa etkisi olmaz, RAM'de sistemi daha da hızlandırır zaten Dual channel olarak kullanıyormussunuz performans acısından pek oynama olmaz yani.

Peki sistem GTA 5 kaldırır mı? Bir de şu NVIDIA ile başlatın videosu varsa atarmsınız rica edersem.

@Artoria Pendragon.
Ve LoL'de donarmı eskiden donuyordu 60 FPS sabit oynayabilir mi?

Peki sistem GTA 5 kaldırır mı? Bir de şu NVIDIA ile başlatın videosu varsa atarmsınız rica edersem.

@Artoria Pendragon.
Ve LoL'de donarmı eskiden donuyordu 60 FPS sabit oynayabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
benzer sistemin FPS testleri.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
benzer sistemin FPS testleri.

Hocam ben bir de tam anakart modelini öğrenip yarın atarım bir de şu NVIDIA olarak çalıştır dedğiniz nasıl oluyor. @Artoria Pendragon bir de termal macunların linklerini atarmsınız.

Hocam ben bir de tam anakart modelini öğrenip yarın atarım bir de şu NVIDIA olarak çalıştır dedğiniz nasıl oluyor. @Artoria Pendragon bir de termal macunların linklerini atarmsınız.

Eğer oyunlarda işlemciyi kullandıgını hissederseniz NVIDIA Denetim Masası; 3D ayarların yonetilmesi deyip oradan oyunu ekleyip altta kartı seçin.

Ben de benim z500 icin bi arastirma yaptim, suan cihazin icini actim ve ram lerin ikiside elimde. 2 adet 8gb 1600mhz ddr3 1.35v ram sparas ettim. Icinden cikanlar 1.5v ama kit olarak degistirirsek bi problem olmazmis! Ssd ve ram guncellemesi yapip detayli ic temizlik ve termal macun yenilemesi sonrasi toparlayacagim. Umarim istedigim sonuca ulasir maskineyi sahlandiririm. Sinir krizi gecirtiyor bana suan :))

Geri
Yukarı