Lenovo Z500 Laptop İşlemci Yükseltme

GT 740M bir üst nesil fakat GT 645M ile aynı performansı gösteriyor. Neredeyse hiç farkın olmadığını söyleyebilirim.

i7 3630QM, i7 3632QM'den saf performans olarak sadece %5 daha performanslı.

Kısacası tamamen boşa masraf.

Anladım ilgiliniz için çok tesekkur ederim tekrardan beni fazla masraftan kurtardınız. :)
Selamlar kardeşim, bende de lenovo z500 var. i5 3230qm, 8gb 645m olanından. HDD yerine 120gblık ssd ve optik yerine de eski hdd yi taktım. Termal macun falan yeniledim. Şu an pc den memnunum ama işlemciyi yükseltmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
not: bu konu için üye oldum :)

Selamlar kardeşim, bende de lenovo z500 var. i5 3230qm, 8gb 645m olanından. HDD yerine 120gblık ssd ve optik yerine de eski hdd yi taktım. Termal macun falan yeniledim. Şu an pc den memnunum ama işlemciyi yükseltmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
not: bu konu için üye oldum :)
Aleykum selam. 3630QM yerine 3632QM tavsiye edildi bana siz de o şekilde yapınız. Mümkünse ikinci el 3632QM bulursanız o şekilde update edebilirsiniz. Önceki yapilan yorumları okuyun sebebini anlarsınız. Bunun haricinde yardımcı olabileceğim bir konu var ise seve seve olurum. İyi günler

merhaba arkadaşlar. bende lenovo z500 i5 3230m işlemcili gt740m anakartlı model var.
i7 3630qm modelini ve i7 3632qm modelini denedim sistem açmadı. z500 modellerinde sanırım anakart model faklılıkları var. yada bios i5 yada i7 olarak ayrılıyor. bu konu ile ilgili bilgisi olan varmı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı