Çözüldü Lenovo Z500 Mac OS X WiFi Desteklemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Flash'sız açmak için sisteme son kez flash ile girip kurulu olan HDD'deki Efi kısmına bootloaderı kurman lazım. Clover adındaki program ile bunu yapabilirsin. Kurulum sonrasında yeniden başlatınca çıkması lazım.
Mavericks kurarken yaptıklarının aynısını yapacaksın farklı birşey yok. Bazı şeyleri farkında olmadan atlıyor olabilirsin.

Ekran Resmi 2015-06-04 20.02.07.png

Flash'sız açmak için sisteme son kez flash ile girip kurulu olan HDD'deki Efi kısmına bootloaderı kurman lazım. Clover adındaki program ile bunu yapabilirsin. Kurulum sonrasında yeniden başlatınca çıkması lazım.
Mavericks kurarken yaptıklarının aynısını yapacaksın farklı birşey yok. Bazı şeyleri farkında olmadan atlıyor olabilirsin.

Videodakinin aynısını yapıyorum hocam clover programı açıyorum mount efi diyorum direk 2 seçim gelmeden açılıyor kenarda

Muhtemelen HDD'e henüz Cloverı kurmamışsın. O yüzden sadece USB deki efi bölümünü gördüğü için sana sormadan başka seçenek olmadığı için onu mount ediyor. Yani Clover 'ı kur - Clover configurator değil. Clover'ı kurduktan sonra Efi Bölümü oluşacaktır , o zaman mount edip clover configurator ile düzenleyebilirsin.

Muhtemelen HDD'e henüz Cloverı kurmamışsın. O yüzden sadece USB deki efi bölümünü gördüğü için sana sormadan başka seçenek olmadığı için onu mount ediyor. Yani Clover 'ı kur - Clover configurator değil. Clover'ı kurduktan sonra Efi Bölümü oluşacaktır , o zaman mount edip clover configurator ile düzenleyebilirsin.

Yeni clover dan kastınız nedir hocam ?

Clover_v2_3k_r3202_EFI_bootloader_Yükle_ve_Clover_v2_3k_r3202.png
Clover_v2_3k_r3202_EFI_bootloader_Yükle.png

En üstteki seçenekte işini görebilir sadece UEFİ olarak kullanacaksan.

https://www.technopat.net/sosyal/konu/beta-os-x-10-10-3-raw-ve-dmg-İmajı.185235/
Bak burada adım adım ne yapman gerektiği yazıyor. Videoyu da dikkatlice izle. Not al. Bende Lenovo Z500 kullanıyorum. Çok rahat kuruluyor fakat bazı terimler yabancı geldiği için zorlanıyorsun başta ama tamamen bazı şeyleri atladığın için.

Eki Görüntüle 74578 Eki Görüntüle 74579

En üstteki seçenekte işini görebilir sadece UEFİ olarak kullanacaksan.

https://www.technopat.net/sosyal/konu/beta-os-x-10-10-3-raw-ve-dmg-İmajı.185235/
Bak burada adım adım ne yapman gerektiği yazıyor. Videoyu da dikkatlice izle. Not al. Bende Lenovo Z500 kullanıyorum. Çok rahat kuruluyor fakat bazı terimler yabancı geldiği için zorlanıyorsun başta ama tamamen bazı şeyleri atladığın için.

hocam facebook veya skype gibi bi bi ulaşabilecegim bi adresiniz var mı ? birde lenovo z500 uefi mi ?

Lenovo Z500 de UEFİ desteği var.
İstersen Lenovo'nun sitesinden en son bios sürümünü indirip biosunu güncelleyebilirsin.(güncellemesen de UEFİ var zaten yanlış anlama)
Mac Os kısmını sürekli takip ediyorum. Bir sorunun olduğunu görünce yardımcı olurum.

Lenovo Z500 de UEFİ desteği var.
İstersen Lenovo'nun sitesinden en son bios sürümünü indirip biosunu güncelleyebilirsin.(güncellemesen de UEFİ var zaten yanlış anlama)
Mac Os kısmını sürekli takip ediyorum. Bir sorunun olduğunu görünce yardımcı olurum.

Hocam kurulumu yaptım ilk başta açıldı o dediğin ayarları yaptım kapatıp baştan açtım sistemi fakat gene usb den gördü ve ayrica o siyah apple kisminda kaldı ilerlemiyor ne yapmam lazım

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı