Lenovo Z500 USB'den Boot Etme

ahmet aydın

Hectopat
Üstadım bende de lenova z500 var. USB'den format atmak istiyorum. USB'ye aktarımını yaptım windows'un. BIOS'tan USB seçeneğine bi türlü geçiremedim. Şimdi bu 4 seçenek var. HDD, CD olanı, USB var. USB'yi üste alıyorum enable'de duruyor. USB bi önceki konfigurasyonda da Enable'da. Tekrar kayıt ve çıktan sonra normalde formata geçmesi gerekiyor ama bi çizgi ekran da ve siyah ekran. Acaba usb içindeki flash'da mı sıkıntı var yoksa ben USB'ye geçişi mi yapamadım?

İlk formatımda lenova destekle yapmıştım ama üzerinden biras zaman geçti. Şimdi tekrar format atmak gerekiyor. USB 3.0 yeri de var ordan yapmıyorum. 2,0 portlarını kıllanuyorum ama yinede olmuyor.

Birde BIOS'a bi türlü geçiremedim. Bu laptopta yan tuşu kullanarak yapıyorum. F2, F12, F8 falan kullandım yine de geçmedi. Onu da belirteyim. Hatta recep beyin bu formatta değiştime yapmıştı, F12'ye geçişmişti. Ona da baktım göremedim de. Cevplayabilirseniz sevinrim.

BIOS'ta eğer varsa Hard Drive BBS kısmını bulun ve buradan USB belleğinizi seçip ilk sıraya alın. Sonra da First Boot Device kısmına gelip burada da USB'yi ilk sıraya alın. Bu şekilde boot edebilirsiniz. Cihazınızdaki boot menü tuşu da F12 olmalı bu arada. Ama bu menüye girmek için cihazı yeniden başlatmanız gerek. Kapatıp açarak giremezsiniz.

Lenovo Z500 model laptopta Fn+F2 tuşu kullanılarak bios'a giriliyor. Bios güncellemesi yaparsanız sadece F2 ile giriş yapabilirsiniz, ayrıca usb'den boot etmek için secure boot özelliğini devredışı bırakın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı