Lenovo Z510 i7 vs i5

Ahmet Yılmaz

Hectopat
Merhabalar;

İşlemci MarkasıINTEL
İşlemci Ön Bellek3 MB
İşlemci TeknolojisiCore i5
İşlemci Hızı2.5 GHz Turbo İle 3.1 GHz
İşlemci Numarası4200M
RAM TipiDDR3
RAM Kapasitesi8 GB
Disk Kapasitesi1 TB HDD + 8 GB SSD
Ekran Kartı MarkasıNVIDIA
VGA Chipset ModeliGT740M
Ekran Kartı Hafızası2 GB
Ekran Kartı TipiPaylaşımsız
Ekran Boyu (inch)15.6 inch
Bağlantı ÖzellikleriHDMI, Wi-Fi
İşletim SistemiWindows 8
Optik SürücüDVDRW
Multimedya ÖzelliklerKart Okuyucu, Kamera
Monitör TipiLED

Yukarıda görmüş olduğunuz laptop 1,800TL'e düşmüş durumda.

Bir de bunun i7 4702MQ olanı var diğer tüm özellikleri aynı fakat fiyat oldukça farkediyor. Size sorum üsttekini aldığımda, i7'li modelini almadım diye pişman olur muyum ? Hissettirecek kadar performans kaybına neden olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer oyun için alıyorsan i7'li model alıdığında biraz fazla para ödemiş olursun, i5'li model işini görecektir. İ5'li modelin işlemcisi nedir bu arada biliyor musun?

Yalnız GT740M muhtemelen 64bit'tir. Bu sitede bir arkadaş videolarını çekiyordu. Yüksek ayarda sınırda açıp oynuyor GT740M ile oyunları ama GT 750M'li bir notebook olsa biraz daha iyi olur tabiki. Onun ekran kartı 128bit çünkü.

- - - Güncellendi - - -

i5-4200M işni görür. Yalnız ekran kartı 64bit olduğu için günümüz oyunlarını yüksek ayarda 25-30FPS arasında oynarsın muhtemelen . Tabii crysis 3 ve çıkacak GTA V gibi benzer oyunları bunların dışında tutuyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı