Lenovo Z510 kulaklıktan cızırtı gelme sorunu

• Konuyu başlatan lucha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 672

lucha

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Lenovo Z510 model bir laptop kullanıyorum, tek jak girişi olduğu içinde kulaküstü bir telefon kulaklığı bağladım hem mikrofonunuda kullanabiliyorum fakat sürekli bir cızırtı geliyor. Herhangi bir şey dinlerken bir sıkıntı yok fakat boşken rahatsız edici bir cızırtı geliyor. Mouse'ı hareket ettirdikçe bu ses artıyor ve yeniden ortaya çıkıyor. Sorun nerede olabilir bir çok yöntem denedim fakat bir sonuca ulaşamadım. Bilgisayara bugun format attım, Windows 7 vardı. Windows 10 yaptım sorun devam ediyor. Driver Booster ile bütün driverları da güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bir keresinde bende de öyle bir durum oldu. Masaüstü bilgisayara hiçbir mikrofon takılı değilken LoL'ün grup sohbet kısmında evdeki birine konuşurken sesim gidiyormuş. Araştırdım var mı mikrofon takılı diye yok ama gidiyordu. Bazen mikrofon girişleri veya jack'ın kendisi yıpranıyor ve değişik sonuçlar ortaya çıkıyor. Başka bir kulaklık ile denediğinde aynı şeyi yapıyor mu yoksa bir tek o telefon kulaklığında mı oluyor bu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı