Lenovo Z510 SSD yükseltmesi

mehmetali37

Hectopat
Herkese merhaba öncelikle. Lenovo Z510 20287 model laptopa sahibim. Masaüstü PC aldığım için bu PC'de herhangi oyun vs. kullanmayacağım. Ama laptopu aktif olarak kullanmaya devam edeceğim. Kozmetik olarak da hala güzel gözüküyor. Özetle laptopu üniversiteler tekrar açıldığında kütüphanede veya dışarıda sadece internete girme, video izleme vs. için kullanacağım.

Şu an laptop 1TB hard disk 12 GB SSD var. Alırken 12 GB SSD ne işe yarayacağını sorduğumda PC'nin daha hızlı açılıp kapanacağını söylemişlerdi bana. İnternetten Z510 SSD yükseltme videolarını izledim.

1) 500GB SSD almayı düşünüyorum. Bunu direk HDD yerine takabilir miyim?

2) Nette izlediğim videolarda CD-ROM'u iptal edip yerine HDD'yi takıyorlar ben bunu istemiyorum HDD'yi masaüstünde depo olarak kullanacağım. Technopat'ın disk klonlama videosu vardı onu uygularsam ekstra hiçbir şey yapmadan sorunsuz çalışır mı?(yeniden Windows kurma, PC'nin driverlarını kurma ihtiyacı, BIOS'tan ayar yapma vs)

3) Disk klonlama için SSD'ye, USB dönüştürücü alıp yapabilir miyim?

4) Sadece nette gezinme ve video için kullanacağım 8 GB RAM var. Yanlış bilmiyorsam eğer 2 RAM slotu girişi var 1 tane daha 8 GB RAM eklememe gerek var mı?

5) Bugüne kadar PC'yi hep prizde kullandım ama Lenovo energy Manager adlı programda pil koruma vardı o açık kullandım PC %70 şarjdan sonra şarj etmiyordu. Bataryanın ölüp ölmediğini anlayabileceğim program var mı yoksa kendi gözümle (işte video izledim 5 saat gidiyor daha ölmemiş gibi) mi anlayabilirim? Şu an onu kendi gözümle test edemiyorum PC'deki tüm güç tüketim ayarları performansa ayarlı hepsini güç tasarrufuna ayarlayacağım.

Şimdiden cevaplayanlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı