Lenovo Z510 vs DELL Inspiron 7537

Way2

Hectopat
Daha fazla  
1 ay içerisinde yeni bir laptop almayı düşünüyorum fakat bu 2 laptop arasında kalmış durumdayım. Bu iki laptop hakkında birçok konu okudum fakat bir türlü karar verebilmiş değilim sizce hangisini almalıyım?

Laptopu alma amacım oyun oynamak , film ve dizi izlemek gibi şeyler olacak aslında Dell İnspiron 7537 deki 128 bit GT750m den dolayı onu istiyorum ama şu ''U'' serisi işlemciler hakkında ''M'' serisi işlemcilere göre çok güçsüz kaldığı yönünde şeyler okudum acaba GT750m ile birlikte çalışırken oyun oynarken falan sıkıntı çeker miyim merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ekran kartı zaten daha iyi ama işlemci ''U'' serisi olduğu için performansı düşük kalır mı acaba o düşündürüyor beni de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burda yüzdelik oranları yazıyor dar boğaz olmadığını görebilirsin.

Video için teşekkürler şimdi içim rahatladı. Sanırım Dell alacağım bu fiyatta daha iyisi yok gibi duruyor performansını beğendim.

Ben kullanıyorum. Benim aldığım model şu: Dell Inspiron 7537 S51W81C Notebook multimedia serisi dizüstü laptop modelleri pcdepo.com'da indirimli fiyatlar - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar . İşlemcideki U'nun anlamı ultra low voltage. Yani daha uzun bir pil ömrü sunuyor. Ben şu ana kadar bir performans düşüklüğü ya da darboğaz sıkıntısı yaşamadım. Başka bir sorunuz varsa yardımcı olabilirim.

U serisi hakkında bilgim yok o yüzden affedin ama normalde işlemci 1.6Ghz ama gerektiğinde 2.6Ghz çalışabiliyor dediniz soğutma teknolojisi bu olayı destekliyor mu ? Zaten laptoplar da gün geçtikçe artan ısınma problemleri varken sizce mantıklı mı ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı