Lenovo z560 FPS Düşmesi Sorunu

Ahmet Edirne

Hectopat
Daha fazla  
Elimde lenovo Ideapad Z560 lettop var.
League of Legend oyunu aktif olarak oynamaktayım. Ama bu sıralar yaklaşık 1 aydan beri sıkıntı var.
Oyunda ani FPS düşüşleri yaşıyorum. Hard diskim bozulduğu için SSD takmıştım. 3 GB RAM ve NVIDIA GeForce 310M serisi ekran kartı var. Yaklaşık 1 hafta önce ısınma sonucu belki yapabileceğini düşündüm. Bu düşmenin sebebini termal macun aldın. Vatan bilgisayardan eski olanı silip kendim tekrardan macun sürdüm. Ama fayda etmedi. MSI Afterburner programından ısı değerleri işlemine baktığımda 60-95 arası ısı değeri değişkenliği gösteriyordu. Bu beni hayrete düşürdü bir makinenin bu kadar ısınması normal. Olmayacağını düşünüyorum. Açıkçası fan çalışıyor soğutma işlemini yapıyor ama anlamıyorum. Neden bu kadar ısınmaya sebebiyet veriyor daha sonra görev yöneticisinde CPU ve belleğe baktım kullanıma % 65'ten aşağı düşmedğini gördüm. Acaba bir fikri ve yardımcı olabilecek arkadaş var mı ? Bunun neden yaptığını teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı