Lenovo Z580 BIOS açılmıyor

Kahretbhgg

Decapat
Daha fazla  
Dostlarım herkese selamlar, bilgisayarım Lenovo Z580 şu anda BIOS açmıyor ve haliyle boot da edemiyorum USB veya CD'yi. Sonuç olarak format atamıyorum BIOS en son güncellemesi yüklü olduğu için tekrar üstüne yazmıyor bunu nasıl çözeriz acaba yardım eder misiniz? BIOS pil çıkar tak düzelmedi.
@Recep Baltaş hocam sizlerin bu sorunuma bir çözüm bulacağınıza inanmaktayım. Cihaz macOS yükledikten birkaç ay sonra çöktü zar zor Windows yüklendi şu an bu halde. Windows açılıyor ama yavaş temiz kurulum istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pili sökük durumdayken bilgisayarı açarsanız zaman hatası verip BIOS'a yönlendirecektir. Orada F9 default yaparak varsayılanlara dönmeyi deneyin. Belki BIOS'a girmeme durumuna çözüm olabilir.

Tam ayarını bozarsak diye düşünmeyin bileşenler çalıştığı sürece her şeyin geri dönüşü ve bir çözümü vardır :) o laptopu 9 yıldır kullanıyorum geçen yaz artık yavaşlığından yere çarpma konumuna gelmiştim bende de BIOS'a girme sorunu vardı fcn89 sürümüydü BIOS pilini sökerek girip işletim sistemi atabiliyordum. Ancak SSD takılı iken o şekilde bile giremiyordum. Son fcn95 sürümünü Windows üzerinden başlatıp BIOS'u güncelleyince sorunum çözüldü ve laptopun kaderi değişti ama siz güncel olduğu için üzerine yazmıyor demişsinz o yüzden böyle bir fikir aklıma geldi :) pil sökük olarak girip BIOS default yaparsanız düzeleceğini düşünüyorum bir deneyin derim.

Pil sökük olarak, BIOS'a girmeyi dener misin, aynı laptopu 7 yıl bende kullandım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pil sökük olarak, BIOS'a girmeyi dener misin, aynı laptopu 7 yıl bende kullandım.

Deneyeceğim hocam teşekkürler en son sürüme güncellediğim halde böyle olması üzücü tabii ama yapack bir şey yok deniyeceğiz elbet çözümü buluruz.

Hocam bir kere BIOS'a girmeyi becerdim USB'yi en başa çektim ardından Windows'ta Shift'e basılı tutarak yeniden başlat dedim USB ile başlat deyip belleğimi seçtim format ekranına ulaşmış oldum en azından şu an daha stable çalışıyor SSD olduğu için günlük kullanımda üzmüyecek şekilde sizin dediğin taktik sayesinde teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı