Lenovo Z580 ekran sorunu

Fehmi Karabağ

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Gazi
Selamın aleyküm arkadaşlar, hayırlı ramazanlar öncelikle.
2012'nin üçüncü çeyreğinde üretilmiş Lenevo Z580 model laptopumu 7 8 senedir sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Ancak son 2 3 haftadır ekran hiç açılmıyor laptop çalışıyor yani güç ışığı yanıp fanı dönüyor. Ancak ekran hiç gelmiyor TV'ye takıp denedim yine aynı ekran gelmiyor. PC'nin Power butonun yanında bir de format ya da geri döndürme tuşu diye bilinen bir tuş var. Altta görseli koyduğum tuş. Evde küçük çocuğum var o oynuyordu PC ile bu tuşa basmış format işlemini rastgele başlattıktan sonrada kapatmış olsa da bu ekran gelmiyor ile karşılaşabilir miyiz? Çünkü benim düşüncem o yönde, bahsettiğim tuşa basıp format atmaya çalıştığımda da PC'de ekran gelmiyor. Kısacası ekran hiç gelmiyor ben çıkamadım bu işin içinden. Sizce sorun ne olabilir?
Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20200508_103530.jpg
    IMG_20200508_103530.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Harici ekrana görüntü gelmemesi kötü.

RAMleri söküp tekrar tak.
Varsa başka bir disk tak, içinin dolu boş olması fark etmez. BIOS ekranına ulaşıyorsan disktendir.
Fişten çekip bataryayı çıkar sonra BIOS pilini çıkarıp güç düğmesine 10 sn basılı tut, 2 dk sonra montajlayıp tekrar dene.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı