Başarılı Kurulum Lenovo Z580 Windows 8.1 x64 + Mavericks 10.9.2

Bilgisayarın aynısı bende de var ve kurmaya çalıştığımda, şu şekilde bi hata alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartıyla ilgili bir sorun bu. GraphicsEnabler=Yes ya da No ile başlamayı deneyin.

GraphicsEnabler=Yes
Olmazsa Yes yerine No yazarak deneyin.

Hocam son durum şu şekilde, kextleri videolar izleyerek baya 1 ay uğraşarak yaptım. Kuruluma geçtimde tam bitince 1 saniye kaldı dedikten sonra bu hata çıkıyor.

-x -f GraphicsEnabler=Yes
Olmazsa No ile de deneyebilirsiniz.

Tamam birazdan deneyeceğim 30 dakika içerisinde sonucu yazmayı planlıyorum teşekkürler.

Dediklerine uyarak yaptım, kurulum 5 saat sürdü. Diskten başlatılamadı hatası aldım. Yeniden başlattım kurulu olan diske bootloaderdan giriş yaptım. Masaüstüne ulaştım kextwizart ile z580. zip dosyasında verdiğin kextleri yükledim. Ardından bootloaderı kurdum. Usb çıkardım yeniden başlat dedim yine windows açıldı. Bootloader olmadı. Usbyi takıp açmayı denedim, bootloader ile kurmak için. Bu sefer onlarca yol denememe rağmen, system uptime nanosecond:xxxxxxx şeklinde sayılar çıkıp reset atıyor. @Recep Baltaş hocam sizin bu konuda bir fikriniz var mı ?

Bendede diskten başlatılamadı hatasını verdi bu sorunu clover bootloader'den Mav diskini seçerekmi düzelteceğim

Aynı bilgisayar bende de var. Ben bootloader olarak chamelon kullanıyorum. Hem Mavericks hemde windows 8,1 sorunsuz çalışıyor. Ancak Mavericks'te imessage, facetime ve kamera kullanılamıyor. Daha önce bu bilgisayara 10,8,2 kurdum onda kamera çalışıyor ama imessage ve facetime etkinleştirilemedi hatası devam ediyordu.

Hocam sizde benim sorunumdan oldumu yada çözümü nedir biliyormusunuz ?

Edit : Olayı çözdüm yinede teşekkürler.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…