Başarılı Kurulum Lenovo Z510 - Windows 8 ve Mac OS X 10.9.2

Arkadaşlar merhaba. yaklaşık 5 saatlik bir uğraş sonucu kurulumu başarmış bulunmaktayım. Bu işin 5 saat sürmesinin nedeni acemi oluşumdur. Zira hayatımda ilk defa böyle bir işe kalkıştım ve bunu başarıyla sonuçlandırdım. Öncelikle sistemimden bahsedeyim;

İşlemci : Intel Core-i5 4200M
Ram : 8 GB 1600 Mhz
Grafik : Intel HD 4600 ve GeForce GT 740M

Kurulumu Recep abinin hazırlamış olduğu UEFI rehber ile gerçekleştirdim. İlk olarak hiç bir BootArgument girmeden kurulumu başlatmayı denedim ama "Kernel requests now disabled" yazısı ile karşılaşıyordum. Ben de "-f cpus=1" kodunu kullanarak kuruluma başladım. Her şey olması gerektiği gibi ilerledi ve kurulum başarıyla sonuçlandı. Ardından tekrar başlatıp bootlader yüklemek istediğimde sistemin "-x" komutu olmadan açılmadığını gördüm. Bunu da "dart=o" komutunu kullanarak aştım ve her şeyi gerektiği gibi yaptım. Ekran kart ID'si olarak "0x0A260006" kodunu kullandım ve bu da sorunsuz çalıştı. Şimdi tek sorunum ses zira onu daha halledemedim, üstünde uğraşıyorum. Bir diğer sorunum ise her başlangıçta "-f cpus=1 dart=o" komutlarını girmek zorunda olmam. Onları nasıl kaydedeceğimi bilmiyorum ama onu da çözerim muhtemelen. Herkese iyi geceler.

Arkadaşlar bu da ses ve batarya yüzde sorununu hallettikten sonraki halinin görüntüsü. Yalnız saat sorunlu, ona takılmayın :)

Lenovo Mavericks.jpg

Bu da Sunspider 0.9.1 test sonucum. Sistem Windows 8'den daha iyi sonuç aldı :)

Sunspider 2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@Smoothumut sen yosemiteyi denedin mi? Bi kaç gündür uğraşıyorum ama ekran kartını tanıtamadım daha. Bir ara internete girmem gerekti yosemite den etherneti deneme fırsatım oldu. Ethernet çalışıyor. Muhtemelen ses de çalışacak. Ekran kartını çalıştırabilirsem başarılı kuruluma konuyu açacağım. Sende yosemite ile ilgili bi gelişme var mı ? Olursa bilgilendirirsin.

Merhaba, batarya yüzdesi olayını nasıl çözdünüz ? Kext mevcut mu ?

@suleyman kusuruma bakma işlerden dolayı girip cevap yazamadım. Ben şu an bayağı yoğunum o nedenle Yosemite'yi bırak daha touchpad için format atıp 10. 9'u bile kuramadım. Ne zaman atarım bilmiyorum ama eğer Yosemite'yi deneyip ekran kartı olayını çözersem seni haberdar etmeye çalışırım. @lahana emailini verirsen battery ile ilgili olan kextleri gönderirim. Eğer burada bir yerlere eklenebiliyorsa daha iyi olur. Ama nasıl, nereye ekleyebilirim hiçbir fikrim yok

Çalışmadı. Clover extranın içine mi atıyorsunuz ? Kext untiliy ile mi kuruyorsunuz ?

@Smoothumut başka bir konuda arkadaşların yardımıyla Yosemite'da ekran kartını tanıtabildim. Ethernet kartı çalışıyor. Usb 3.0 çalışıyor, ses çalışıyor, batarya yüzdesi çalışıyor, touchpad çalışıyor :) Müsait olduğum zaman temiz bir kurulum gerçekleştireceğim sonra da başarılı kurulumlara konu açıp anlatacağım. Konuyu açtığım zaman sana buradan bilgilendirme yaparım. Takıldığın yer olursa da yardımcı olurum :)

Merhaba, Lenovo z510 almayı düşünüyorum ve aldıktan sonra Win7, 8.1 ve yosemite veya mavericks yüklemek istiyorum. Mavericks veya Yosemite'ye %100 uyumlu bir sistem midir? Ekran kartı, ses, Wi-fi ?

Şaka mı yapıyorsun :) %100 çalışan bir sisteme Apple izin verir mi ? Ayrıca sistemin de kararlı çalışmasını bekliyorsan sadece hayal olur. Çünkü sonradan yükleyeceğin kextler sistem kararlılığını bozar.

Şaka mı yapıyorsun :) %100 çalışan bir sisteme Apple izin verir mi ? Ayrıca sistemin de kararlı çalışmasını bekliyorsan sadece hayal olur. Çünkü sonradan yükleyeceğin kextler sistem kararlılığını bozar.
Sistem hakkında bir bilgin var mı? Nelerin çalışıp çalışmadığını biliyor musun?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı