Lensle duşa girilirse ne olur?

rydn

Hectopat
İyi akşamlar. Workout sonrası evde duşa girmek istemiştim. Çok yorgun olduğum için lensi çıkartmayı unutup duşa girdim. Saçımı şampuanladıktan sonra lensimin gözümde olduğunu fark edip direk çıkarttım sonra duşa devam ettim. Şampuan lense geldi mi emin değilim ama gözüm yanmamıştı. Lense bir şey olmuş mudur? Bu arada aylık lens kullanıyorum. Şu an solüsyon kutusunda.

Ben de lens kullanıyorum aylık. Zamanında denize girmişliğim bile oldu şnorkelle. Çok nadir su geliyordu gözüme ama bir sıkıntı olmuyordu. Duşa benimde girmişliğim oldu, gözünden düşüp kaybetmediğin sürece sıkıntı yok. Solüsyonuna koyup ertesi gün dezenfekte şekilde kullanabilirsin.

Böyle bir durumda lensi aceleyle çıkarmak yerine duşa devam edebilirsin, duş bittikten sonra gözüne solüsyon damlatırsın. Ben 1 sene civarı lens kullandım göz alıştıktan sonra lens ile uyumak, duş almak, denize girmek vb. lensi düşürmüyor ve bir zarar vermiyor.

Son düzenleme:
@kino @Umut Can Azizoğlu Şampuan gelirse bile sıkıntı olmaz mı? Cevaplarınız için teşekkür ederim :)
Yok ya bir şey olmaz. Şampuan zarar falan vermez. Lens kullanırken benim fark ettiğim bi kaç sıkıntı var bana olan yani. Göz kuruluğunda rahatsız ediyor, çok uzun süre gözde kalırse gece geç saatlere kadar lens aşırı kuruduğu için çok fazla göz kırpmak gerekiyor. Gözlerin çok hassas değilse mikrop alerji vs. bir şey olmuyor. Bana hiç yani olmadı yaklaşık 3 senedir falan lens kullanıyorum korkma bu kadar.

Yok ya bir şey olmaz. Şampuan zarar falan vermez. Lens kullanırken benim fark ettiğim bi kaç sıkıntı var bana olan yani. Göz kuruluğunda rahatsız ediyor, çok uzun süre gözde kalırse gece geç saatlere kadar lens aşırı kuruduğu için çok fazla göz kırpmak gerekiyor. Gözlerin çok hassas değilse mikrop alerji vs. bir şey olmuyor. Bana hiç yani olmadı yaklaşık 3 senedir falan lens kullanıyorum korkma bu kadar.
1 ay önce başladım kullanmaya o yüzden biraz cahilim bu konuda. Teşekkür ederim.

Belki yüzlerce kere gözümde lensle duş almışımdır, hiçbir şey olmadı.
Yine de şampuan kaçırmamaya ekstra dikkat etmenizi öneririm.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı