Leo 3 APU sistem alınır mı?

Hocam sizde bir bakın RAM tek kanala anakart ileride güzel desteklemez.
RAM ve anakartı yükseltmesi 600 TL. Bence 400 TL fazla vererek bunu alsın.

Hocam sizin attığınız sistemde güzel, ama arkadaşın bütçesini fazlasıyla aşıyor.

Hocam sizde bir bakın RAM tek kanala anakart ileride güzel desteklemez.
RAM ve anakartı yükseltmesi 600 TL. Bence 400 TL fazla vererek bunu alsın

Tek kanal ilk zamanlar ortalama 85-90 FPS verir 1 seneye kalmaz 60'ın altına inmeye başlar CS stabil bir oyun değil.
Bilmiyorsanız bilgisayar önermeyin. Birinci nesil ryzen işlemci ve 6 yıllık yazılımsal ve donanımsal problemleri olan bir ekran kartı var sistemin içerisinde. Yetmezmiş gibi kronik sorunlu olan 480gb sandisk içeriyor sistem. Fiyatı da cabası. 4800'e 1650'li sistem veriyorken bunu nasıl önerebildiniz hayret ediyorum açıkcası. Apu sistem toplanacaksa parçaları kendisi seçip daha ucuza mal edebilir. Hazır almanın tek espirisi ekran kartını ucuza almaktır. Apu sistemde bir avantaj sağlamıyor.

Hocam sizin attığınız sistemde güzel, ama arkadaşın bütçesini fazlasıyla aşıyor.

Ama o sistemi alırsa parasına yazık olur. En azında çift kanal RAM alıp anakartı yükseltmezse bir de benimkine harici ekran kartı var ilerisi için daha sağlıklı olur.
Bilmiyorsanız bilgisayar önermeyin. Birinci nesil Ryzen işlemci ve 6 yıllık yazılımsal ve donanımsal problemleri olan bir ekran kartı var sistemin içerisinde. Yetmezmiş gibi kronik sorunlu olan 480GB SanDisk içeriyor sistem. Fiyatı da cabası. 4800'e 1650'li sistem veriyorken bunu nasıl önerebildiniz hayret ediyorum açıkçası. APU sistem toplanacaksa parçaları kendisi seçip daha ucuza mal edebilir. Hazır almanın tek espirisi ekran kartını ucuza almaktır. APU sistemde bir avantaj sağlamıyor.

Arkadaş CS oynayacakmış sadece ve RX560 şu an tam F/P bir ekran kartı. İleride upgrade olarak önü açık. Ayrıca 1200 AF kartı yeterince besler.

Ama o sistemi alırsa parasına yazık olur. En azında çift kanal RAM alıp anakartı yükseltmezse bir de benimkine harici ekran kartı var ilerisi için daha sağlıklı olur.

Arkadaş CS oynayacakmış sadece ve RX560 şu an tam F/P bir ekran kartı. İleride upgrade olarak önü açık. Ayrıca 1200 AF kartı yeterince besler.
Ben sistemin gücünün yetersiz olduğunu söylemedim. Wattman hatası verebilen bir ekran kartından bahsediyoruz. Recep beyin açıklamasını da mı görmediniz anlamıyorum. Ayrıca ileride yükseltmek istediği takdirde o işlemci neyi besleyecek? Ayrıca silikonu berbat, ısınma yapan, ilk zen mimarili işlemcilerden. Arkadaş Düşünmüyorum dedikçe ısrar ediyorsunuz ve kaliteli uzun yıllar götürecek bir sistem bile değil. Bunları geçtim son nesil bileşenler bile yok içerisinde.
Arkadaşın sorduğu sisteme gelirsek;
Ram apu sistem için yetersiz gelecektir. 8x2 yaparsanız çok daha rahat edersiniz bir o kadar da performans artışı yaşarsınız.

Ben 4 GB RAM'i olup ekran kartı olmayan notebook la hafif oyunlar oynayabiliyorsam APU sistem bana yeter.

Çift kanal RAM yaparsanız, APU zaten VRAM'ı RAM'lerden aldığı için canavar gibi bir şeye dönüşür.

Geri
Yukarı