Lepistes ve kiraz karides aynı akvaryumda yaşar mı?

morphident

Hectopat
Daha fazla  
65 litre akvaryum alacağım, içine 4 lepistes (1 erkek 3 dişi) koymayı düşünüyorum. Kiraz karides koyarsam ne olur acaba? Birkaç forumda lepisteslerin yavru kiraz karideslerini yiyebileceğini okudum, lepisteslere aralıklı canlı yem vermek yerine karideslerin yavrularını yeseler maliyet ve zaman olarak kârda olur muyum? Ayrıca bir erkek karides için kaç dişi olmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yavru yeme konusu biraz da saklama alanı olan bitki yoğunluğuna da bağlı.
bağımsız olarak küçük akvaryumlarda karides ve balık beraber yaşaması çok zor bildiğim kadarıyla. Dişi karides strese gireceğinden yumurtaları karnına almayacak veya stres dönemlerinde yumurtaları düşürebilecektir. Özellikle akvaryum için oluşturulan forum siteleri bu konularda çok yardımcı oluyorlar.

Yavru yeme konusu biraz da saklama alanı olan bitki yoğunluğuna da bağlı.
bağımsız olarak küçük akvaryumlarda karides ve balık beraber yaşaması çok zor bildiğim kadarıyla. Dişi karides strese gireceğinden yumurtaları karnına almayacak veya stres dönemlerinde yumurtaları düşürebilecektir. Özellikle akvaryum için oluşturulan forum siteleri bu konularda çok yardımcı oluyorlar.
Hocam 65 litre akvaryum küçük mü bakmak için, ve 1 erkek karides için kaç dişi lazım?

Tam bir oran bilmiyorum fakat dişi karides her zaman daha fazla olmalı. yoksa kabuk değişimi sonrasında erkekler dişileri çok rahatsız edebiliyorlar. 1:3 oranı fena değildir. ama mesela 10 erkek için 100 dişi de olabilir. ilk alım için 3-4 erkek 6-7 dişi mantıklı.
-
Bilgime göre saklanma alanı iyi ise eğer otçul beslenen ağzı küçük barışçıl sayılabilecek balıklar alabilirsiniz ama bolca video izleyin derim Bu tarz işler biraz tecrübe ile de alakalı. Akvaryumun su değerleri bile balıkların beslenmesini veya karideslerin stress oranını etkiliyor

Tam bir oran bilmiyorum fakat dişi karides her zaman daha fazla olmalı. yoksa kabuk değişimi sonrasında erkekler dişileri çok rahatsız edebiliyorlar. 1:3 oranı fena değildir. ama mesela 10 erkek için 100 dişi de olabilir. ilk alım için 3-4 erkek 6-7 dişi mantıklı.
-
Bilgime göre saklanma alanı iyi ise eğer otçul beslenen ağzı küçük barışçıl sayılabilecek balıklar alabilirsiniz ama bolca video izleyin derim Bu tarz işler biraz tecrübe ile de alakalı. Akvaryumun su değerleri bile balıkların beslenmesini veya karideslerin stress oranını etkiliyor
Bir başka konu hakkında da soru sormak istiyorum, bu akvaryuma 4 lepistes 4 moli nasıl olur hocam?

Balıklar hakkında genel bir bilgim yok ama Moliler karidesleri yiyebilir bildiğim kadarıyla

Karidesler üresinler yavrular da yaşasın istiyorsanız tek tür olarak bakacaksınız. Her tür karidesi tek akvaryumda yaşatabilirsiniz. Diğer türlü çöpçü balığı bile yavru karidesi affetmez. Ne kadar gizlenmelik yer yaparsanız yapın eğer akvaryumun içi bitkiden geçilmiyorsa o yavrular garanti canlı yem olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı