Leptobum açılınca cızırtılı bir ses çıkartıyor

erenshn55

Hectopat
Merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacaktı.Sorum bilgisayarı yanlışlıkla düşürdük :)
Sonra açmaya çalıştık ama olmadı power tuşuna basınca ortalama 6 sn. bekliyor açılıp kapanıyor bu durum hep devam ediyor birçok forumda okudum harddisk hatası diyor harddiske sertçe vurun diyordu.Vurdum açıldı leptop fakat sonra harddiskten cızırtılı ses çıkmaya başladı leptopun teknik özellikleri
Acer ASPİRE 5742G
3 gb ram
2 gb ekran kartı
500 gb harddisk
garantisi bitti daha içini açmadık zaten korkuyoruz düşmesinden dolayımı yoksa harddiske vurduğumuzdan dolayımı anlamadım yardım edin

Harddisk'ke sertçe vurman kötü olmuş. Düştüğünde zaten harddisk bozulmuştur büyük ihtimal vurunca kısa süreli düzeldigine göre düzeltebilecek bir şeymiş. Yeni hdd-ssd alırsın artık yada yeni laptop. Yada bilgisayarcılara göster ne kadar fiyat istiycekler bak.

Onu kim dedi sana yahu ne geri kafalı bilinçsiz insanlar var ya ! HDD hareketli parçalardan oluşur. Sarsıldığında veya darbe geldiğinde bozulur. HDD'ler bu konuda çok hassastır. HDTunePro 5.50 programıyla errorscan(quickscan işretli olmasın) taraması yapıp, health bölümünün Screen Shot'larını paylaşın.

verdiğiniz bilgilerde dolayı çok teşekkür ederim birde.
samet67671 leptop ortalama 6 sn. bir açılıp kapanıyor yani windows'a giriş şansımız hiç yok yeni bir hdd alıcam takmasını biliyorum yinede verdiğiniz bilgiler için teşekkürler iyi forumlar

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar laptop' u tekrar açtım bu sefer markasını gösterdikten sonra "tre" ve "altre" oluyo ve siyah ekran çıkıyo bence ekran kartında belli bazı hatalar mevcut detaylı bilgisi için videosunu göndereceğim

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı