Letgo dolandırıcılığı

Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar.
Çarşamba günü Letgo uygulaması üzerinden bir RX460 ekran kartı ilanı gördüm. Normal piyasa fiyatı 700-800 TL olan bir kartı 380 TL'ye denk geldim. Neyin nesidir diye yazdım. Ürünün 2 yıl önce alındığı, faturada 420 TL'ye alındığı yazıyor dendi. Toplu bir şekilde ellerine geçmiş sözde. Dedim kenar mahalle satıcısı sanırım. Hesabına ücreti havale yaptım. Kargo ile gönderdiklerini söylediler. Bana herhangi bir takip kodu vs. de gelmedi. Söyledim kendilerine biz size öğleden sonra ileteceğiz dendi ve son mesaj oldu. Kendilerine aramakla zaten ulaşılmıyor, mesajlara dönülmüyor. Kargo firmasını aradım, adıma - adresime herhangi bir kargo gözükmemekte. Bahsi geçen şahıslar bursa bilişim diye bir isim kullanmakta. Yasak değil ise telefon numarası da paylaşabilirim. Öğrenciyim yaklaşık 1 senede biriktirdiğim paraydı. Siz de düşmeyin isterim.
Neye güvenerek havale yaptınız ? Bu dolandırıcılık değil maalesef , bilinçsizlik.

Onların görevi bu zaten. Gidip şikayetçi olucaksınız. İban’ının olduğunu söyleyeceksiniz konuşmalar olduğunu göstereceksiniz. İfadenizi alıcaklar o kadar. İbana teslim ettiğiniz için işiniz biraz daha kolay olur. İban sonuçta kişinin üzerine çıkartılıyor.
Şimdi aklıma geldi havale yaparken açıklama kısmına bir şey yazdınız mı? Ne yazdınız?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı